pl | en

Perreaux Audiant A80i: nowy wzmacniacz zintegrowany firmy z Nowej

Wzmacniacz Perreaux A80i to pierwszy produkt z nowej serii Audiant, będącej jednocześnie zapowiedzią nowego kierunku w tworzeniu i konstruowaniu urządzeń stereofonicznych.

Cechuje się ascetycznym designem – to tylko niewielka obudowa i tylko jedno pokrętło, ale i ponadprzeciętnym wyposażeniem – to także rozbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), dobry przedwzmacniacz gramofonowy. Nietypowa, ale bardzo wygodna obsługa – sensory z podświetleniem LED. To połączenie cech zapewniające przewagę i pozwalające A80i wyróżnić się z tłumu „zwyczajnych” wzmacniaczy zintegrowanych.

Wzmacniacz mimo niewielkich gabarytów jest ciężki. To zasługa wielkiego transformatora toroidalnego (maksymalny pobór mocy to 640 W!), który pozwala na dostarczenie odpowiednich dawek prądu nawet wtedy, gdy impedancja głośników zabłąka się w pobliże 2 Ω.

Zamontowany na pokładzie przetwornik cyfrowo-analogowy posiada komplet wejść. Dodatkowo przez USB skomunikuje się z zawartością odtwarzacza MP3 lub komputera, umożliwiając również za pomocą firmowego pilota sterowanie aplikacjami muzycznymi typu iTunes czy Media Player.

Wzmacniacz Audiant A80i wyposażony jest także w parę analogowych wyjść regulowanych („pre out”) do podłączenia zewnętrznej końcówki mocy. Sam wzmacniacz może również pracować jako końcówka mocy dla zewnętrznego przedwzmacniacza np. wysterowując kolumny frontowe w systemie kina domowego.

Źródło: Best-Audio