pl | en

Nowe, zintegrowane systemy „i” Monitor Audio

Monitor Audio jest wiodącą firmą audio, łączącą wygodę i niesamowity dźwięk. Właśnie dlatego wierzymy, że dwa nowe systemy i-deck wydobędą z twojego iPoda wszystko to, co najlepsze. Po nowych, entuzjastycznie przyjętych seriach kolumn głośnikowych przyszedł czas na coś innego – stworzony został stylowy i kompaktowy i-deck, z wysokiej jakości system głośnikowym, zaprojektowany specjalnie dla rodziny dla iPoda.

Dostępne będą dwa modele – I-DECK 100 i I-DECK 200, kompatybilne z iPodami (przez wyjście cyfrowe) poprzez elastyczny port dokujący. Obydwa są owocem ponad 40-letniego doświadczenia połączonego z zachowaniem purystycznych zasad zdefiniowanych przez Monitor Audio. Urządzenia te zawierają zapierające dech w piersiach technologie, takie jak precyzyjne przetworniki C-CAM, korekcję akustyki itp.

W obydwu urządzeniach Monitor Audio skorzystała z wieloletniego „know-how” w dziedzinie akustyki i inżynierii dźwięku po to, by uzyskać najlepszą z możliwych jakość dźwięku. Nowe systemy i-deck pobierają cyfrowe dane z iPoda i konwertują je w wysokiej klasy, podwójnych konwerterach cyfrowo-analogowych. By uwolnić czystszą i bardziej dynamiczną muzykę z przetwornika, cztery wysokiej jakości głośniki w każdym i-decku są indywidualnie zasilane przez osobne wzmacniacze. Żeby nic nie umknęło także w pomieszczeniach o słabej akustyce, każdy i-deck jest wyposażony w innowacyjny equalizer DSP Automatic Position Correction (APC), który przy pomocy wbudowanego mikrofonu koryguje brzmienie pod kątem lokacji urządzenia i akustyki pokoju.

Niezwykły projekt plastyczny
Nowa linia wzornicza w kształcie tulipana nadaje nowego znaczenia tego typu projektom. Jego mineralno-polimerowa konstrukcja oferuje wysoką sztywność obudowy i tłumienie drgań – nieregularny panel dystrybuuje sygnał korzystając z odbić, generując delikatniejszy, ale o szerokiej scenie, dźwięk. Dla łatwiejszej obsługi zaprojektowano wygodny pilot zdalnego sterowania, 3,5 mm wejście AUX typu jack, dające możliwość podłączenia zewnętrznego źródła. Sama stacja dokująca akceptuje wszystkie urządzenia iPod/Phone bez konieczności adaptorów. Z kolei inteligentny system ładowania baterii sprawi, że odtwarzacze zawsze będą gotowe do pracy.

Audiofilska prostota
Projekt i-Decka jest niekonwencjonalny. Wbudowane cztery przetworniki, w parach po jednym tweeterze i głośniku niskotonowym, dają klasyczną konfigurację dwudrożnego, audiofilskiego monitora. Konstrukcja ta została zapożyczona z kolumn Monitor Audio. Każdy przetwornik jest zasilany wzmacniaczem pracującym w klasie D, zoptymalizowanym dla danego przetwornika.

W systemie I-DECK 100 dostajemy dwa przetworniki niskotonowe C-CAM o średnicy 75 mm każdy, zasilane przez dwa 30-watowe wzmacniacze klasy D i dwa 19 mm, pozłacane przetworniki wysokotonowe C-CAM, zasilane przez dwa 15-watowe wzmacniacze.

W systemie I-DECK 200 dostajemy dwa przetworniki niskotonowe C-CAM o średnicy 100 mm każdy, zasilane przez dwa 50-watowe wzmacniacze klasy D i dwa 25 mm, pozłacane przetworniki wysokotonowe C-CAM, zasilane przez dwa 25-watowe wzmacniacze.

Wspaniały dźwięk w każdym pomieszczeniu: gwarantowane!!!
System APC wyposażono w zintegrowany mikrofon mierzący akustykę pomieszczenia w zakresie częstotliwości słyszalnych, porównywaną następnie z „idealną” akustyką. Zaawansowane oprogramowanie w układzie DSP ustawia barwę i fazę poszczególnych przetworników i-Docka tak, by ten dostarczał naturalny dźwięk bez zniekształceń o głębokim brzmieniu i szerokiej scenie dźwiękowej. Pomiar włączany jest automatycznie za każdym razem po włączeniu urządzenia.

Czystość od samego źródła
Z cyfrowego źródła, poprzez precyzyjną konwersję D/A i napędzane osobno przetworniki C-CAM, dźwięk z iPoda lub iPhone'a będzie czystszy, bardziej dynamiczny i bardziej naturalny: audiofilska ścieżka sygnału prowadzi do najlepszej jakości dźwięku, co jest natychmiast zauważalne.

Specyfikacja techniczna

i-Dock 100
2 x 75 mm przetworniki niskośredniotonowe C-CAM.
2 x 19 mm pozłacane przetworniki wysokotonowe C-CAM.
Precyzyjny, podwójny konwerter cyfrowo-analogowy.
Mikroprocesor kontrolujący przetwarzanie sygnału cyfrowego.
Kontrola DSP z algorytmami symulującymi akustykę pomieszczeń domowych.
Konfiguracja bi-amp z dwoma mocnymi, 30-watowymi wzmacniaczami klasy D dla niskich tonów. i dwoma 15-watowymi wzmacniaczami dla wysokich tonów.
Innowacyjny system korekcji APC.
Pilot zdalnego sterowania.
3,5 mm wejście jack dla zewnętrznego źródła.
Wewnętrzny zasilacz.
Stacja dokująca zaprojektowana dla wszystkich urządzeń typu iPod/iPhone.
Automatyczne i inteligentne ładowanie urządzeń podłączonych do stacji.
Wymienna sekcja ramienia systemu dokującego.

i-Dock 200
2 x 100 mm niskośredniotonowe przetworniki C-CAM.
2 x 25 mm pozłacane wysokotonowe przetworniki C-CAM.
Precyzyjny, podwójny konwerter cyfrowo-analogowy.
Mikroprocesor kontrolujący przetwarzanie sygnału cyfrowego.
Kontrola DSP z algorytmami symulującymi akustykę pomieszczeń domowych.
Konfiguracja bi-amp z dwoma mocnymi, 50-watowymi wzmacniaczami klasy D dla niskich tonów i dwoma 25-watowymi wzmacniaczami dla wysokich tonów.
Innowacyjny system korekcji APC.
Pilot zdalnego sterowania.
3,5 mm wejście jack dla zewnętrznego źródła.
Wewnętrzny zasilacz.
Stacja dokująca zaprojektowana dla wszystkich urządzeń typu iPod/iPhone.
Automatyczne i inteligentne ładowanie urządzeń podłączonych do stacji.
Wymienna sekcja ramienia systemu dokującego.

Źródło: Audio Center Poland