pl | en

Gigawatt PC-3 EVO – kondycjoner sieciowy

Wprowadzony prawie rok temu do oferty kondycjoner sieciowy PC-2 EVO marki GigaWatt, okazał się najchętniej kupowanym produktem firmy. Model ten rozpoczął nową serię kondycjonerów i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez klientów za granicą i w Polsce. Sukces nowej konstrukcji okazał się na tyle obiecujący, że zespół GigaWatta niezwłocznie rozpoczął pracę nad znacznie bardziej wyrafinowanym modelem kontynuującym serię EVO. Teraz GigaWatt prezentuje najnowszy kondycjoner sieciowy klasy high-end: PC-3 EVO.

Ogólna koncepcja działania jest identyczna we wszystkich urządzeniach serii EVO i opiera się na trzech autonomicznych blokach filtrujących. Poszczególne gałęzie filtrów zostały zoptymalizowane pod kątem współpracy z urządzeniami cyfrowymi, analogowymi oraz tymi o największym poborze prądu. Wygląd zewnętrzny PC3 EVO nie zdradza od razu zbyt wielu zmian, lecz oprócz dodatkowego cyfrowego wskaźnika napięcia, nowy kondycjoner został wzbogacony o szereg lepszych podzespołów. W porównaniu z niższym modelem, PC-3 EVO bazuje na nowej architekturze filtrów. Z uwagi na zwiększoną obciążalność układów filtrujących, zostały one zmontowane na nowo opracowanych płytkach drukowanych o dwukrotnie większej zawartości miedzi w porównaniu do dotychczasowych obwodów PCB. Podwojenie ilości miedzi i zwiększenie grubości jej warstw pozwoliło na znaczne zwiększenie wydajności energetycznej poszczególnych układów oraz spowodowało obniżenie temperatury ich pracy. Masywne, dwuwarstwowe płytki PCB o zwiększonej sztywności posiadają teraz niezwykle szerokie ścieżki, które zostały dodatkowo posrebrzone. Uzyskano przez to szybszą propagację sygnału jak i stabilniejsze parametry warstw przewodzących. Ochronę przeciwprzepięciową kondycjonera gwarantuje blok startowy w którym znajdują się iskierniki plazmowe, szybkie warystory nowej generacji oraz filtr wstępny. Z kolei za tłumienie zakłóceń odpowiedzialne są filtrujące bloki typu RLC, zbudowane w oparciu m.in. o wysokiej jakości metalizowane kondensatory poliestrowe. Tak jak w PC-2 EVO, również w najnowszym kondycjonerze zastosowano innowacyjny, dwustopniowy system szyn dystrybucyjnych wykonanych z polerowanych sztab miedzi katodowej Cu-ETP. Pierwszy stopień zapewnia bezstratną i równomierną dystrybucję napięcia do poszczególnych gałęzi filtrujących, a drugi dostarcza napięcie bezpośrednio do gniazd wyjściowych. Umożliwia on również stabilny rozkład mocy niezależnie od obciążenia poszczególnego gniazda. Dodatkowo w PC-3 EVO użyto okablowania lepszej jakości z grubych przewodników typu Litz z posrebrzanej miedzi beztlenowej izolowanych Teflonem PTFE. Podwójny układ buforujący o zwiększonej pojemności zapewnia teraz w PC-3 EVO jeszcze większą wydajność prądową, pozwalając na niemal nieograniczone możliwości impulsowe.

Kondycjoner PC-3 EVO oferowany jest w dwóch wariantach wyposażenia – z kablem LC-1 MK2 lub z LC-2 MK2. Ten ostatni kabel został obecnie wyposażony w nowe firmowe złącza, które jako drugie po wtykach do topowej sieciówki LS-1, pochodzą z własnej produkcji GigaWatta.

Kondycjoner PC-3 EVO jest oferowany w cenie 8950 zł z kablem LC-1 MK2 oraz za 9950 zł z nowym kablem LC-2 MK2. Najnowszy kondycjoner będzie miał swoją premierę podczas Audio Show 2011.

Źródło: Gigawatt