pl | en

Kolumny podłogowe Focus 260

Należące do nowej serii Focus 2011 kolumny ‘260’ kolumny o niezwykle spójnym dźwięku, strojonym jak w monitorach, zachowujące się jednak jak duże kolumny, z mocną podstawą basową i wysoką mocą.
W kolumnach tych zastosowano dwa głośniki niskośredniotonowe z nowymi membranami MSP, sztywnymi, odlewanymi zawieszeniami i zaawansowanym układem napędowym, w którym jest nowość- czarny karkas z Kaptonu. A wszystko to w relatywnie dużej obudowie.

Perfekcyjna integracja dźwiękowa zapewniona jest przez sławny głośnik wysokotonowy Dynaudio, teraz z nowym sposobem jego pokrywania, nazwanym Precision Coating, a także nową, strojoną w wielogodzinnych odsłuchach zwrotnicę 1. rzędu. Dzięki relatywnie smukłej obudowie, niewiele niższej niż 1 m, udało się uzyskać idealny wzorzec rozchodzenia się fal – nawet podczas odsłuchu w bliskim polu. W Focusie 260 znajdziemy więc dokładnie tę samą, genialną szybkość, dużą scenę dźwiękową, niezwykłą, naturalną muzykalność i ekstremalnie dokładny, homogeniczny balans tonalny, co w Focusie 160, ale przy lepszej dynamice i namacalnej „obecności” instrumentów. Oznacza to, że kolumny nadają się do pomieszczeń średniej wielkości.

Cechy szczególne:
• powlekana, 28 mm kopułka wysokotonowa, wykonywana w procesie Precision Coating,
• dwa nowe, 170 mm głośniki niskośredniotonowe z 75 mm cewką pozwalają na zejście basu do 32 Hz,
• lekka, aluminiowa cewka nawinięta na nowym karkasie z czarnego Kaptonu, dająca wyższą wytrzymałość mocową,
• nowy, odlewany z aluminium kosz głośnika, zapewniający wyższą sztywność,
• wysokiej klasy elementy w zwrotnicy,
• zwrotnica 1. rzędu o nachyleniu zbocza 6 dB/okt.
• wykończenie: klon (Maple), klon włoski (Walnut), palisander (Rosewood), czarne matowe (Black Ash), a także w wysokim połysku: lakier fortepianowy – czarne i białe.

Dane techniczne
Skuteczność (2,83 V/1 m): 87 dB
Moc maksymalna: >250 W
Impedancja: 4 Ω
Pasmo przenoszenia: 32 Hz-25 kHz (+/- 3 dB)
Waga: 19,1 kg
Wymiary (WxHxD): 202 x 992 x 294 mm

Cena: 12 990 zł

Źródło: Eter Audio