pl | en

Sundial Supremus – kolumny podłogowe

Sundial Supremus to najnowszy, tym razem flagowy produkt wykorzystujący technologie i ich aplikacje będące wynikiem wieloletnich doświadczeń. Jest to trójdrożna czterogłośnikowa kolumna typu bas-refleks o dwóch niezależnych modułach: basowym i średnio/wysokotonowym. Unikalna, warstwowa konstrukcja dająca niejednorodną strukturę, pozwala na wysokie rozpraszanie rezonansów własnych obudowy dając w efekcie słyszalną redukcję podbarwień w całym paśmie. W tej konstrukcji uwzględnione zostały również przesunięcia geometryczne głośników, celem poprawy wyrównania czasowego.

Głośniki
Głośniki niskotonowy (11") produkcji firmy Eton o bardzo lekkiej i sztywnej membranie Hexacone.
Głośnik średniotonowy (4"), również firmy Eton (Hexacone), o lekkim układzie drgającym i membranie o bardzo wysokiej sztywności.
Głośnik wysokotonowy typu Air Motion Transformer (o efektywnej powierzchni membrany 67 cm2) firmy Eton, zaaplikowany w unikalny sposób w niezależnej komorze z przestrzennym elementem kontroli propagacji energii 'EPAC'.
W konstrukcji wprowadzono przesunięcia geometryczne głośników, celem poprawy wyrównania czasowego. Dotyczy to zarówno położenia głośników średniotonowych względem basowego, jak i wysokotonowego względem średniotonowych.

Szczegóły konstrukcyjne
Konstrukcja obudowy oparta została na wielowarstwowej strukturze (o zmiennej geometrii dla każdego modułu) klejonej z szeregu kolejnych elementów wyciętych z płyty MDF z wykorzystaniem obrabiarki CNC.

W zwrotnicy zastosowano między innymi wysokiej klasy polipropylenowe kondensatory (MKP), powietrzne cewki i drutowe bezindukcyjne oporniki. W wersji ST (Special Tuning) dodatkowo w kluczowych miejscach wykorzystuje się najwyższej jakości taśmowe cewki oraz kondensatory i rezystory klasy hi-end.

Wewnętrzne okablowanie jest wykonane przy pomocy bezkierunkowych przewodów typu "solid core" z miedzi monokrystalicznej (OCC).

Zalecana pow. pomieszczeń ok. 25 - 40 m2

Specyfikacja techniczna:
Głośnik wysokotonowy: AMT (Air Motion Transformer)
Głośnik średniotonowy: 4" x 2 kompozyt Nomex/Kevlar
Głośnik niskotonowy: 11" kompozyt Nomex/Kevlar
Zalecana moc wzmacniacza: 50-250 W
Wymiary (WxSxG): 1170 x 300 x 530 mm
Masa (bas + średn./wysok.): 78 kg/sztuka
Impedancja nominalna: 4 Ω
Efektywność: 90 dB/2,83 V/1 m

Cena za parę, w zależności od wersji i wykończenia, od 35 000 zł (standard) do 42 000 zł (ST- special tuning).


Źródło: Sundial