pl | en

Cambridge Audio - Minx

Minx pełni misję łączenia w jedno luksusu i jakości z miniaturyzacją. Do tej pory trudno było znaleźć system, który pogodziłby te kwestie, ponieważ kupujący stawał przed wyborem zakupu dużych, dobrze brzmiących głośników, albo malutkich głośniczków, które w czasie odsłuchu niczym nie porywały.

Teraz, dzięki serii Minx, po raz pierwszy możemy doświadczyć niesamowitych wrażeń z małych kompaktowych głośników. Minx pokaże twoje ulubione utwory, filmy oraz programy telewizyjne w sposób, o jakim nawet nie śniłeś.

Zaawansowane technologie i nowe badania nad akustyką umożliwiły stworzenie głośników w których głębia dźwięku jest taka, jak ze znacznie większych kolumn.

System zaprojektowany został w należącym do Cambridge Audio Centrum Rozwoju Audio w Londynie przez pasjonatów dla pasjonatów niesamowitego brzmienia. Minx kompletnie zmienił reguły tego, co jest możliwe do osiągnięcia z miniaturowych głośników.

Stworzone z pasją

Zbudowane z akustycznie tłumionego termopolimeru i wytłoczonego aluminium, głośniki Minx wpasują się w każde pomieszczenie w twoim domu. Ich nowoczesne kontury i opcje montażu powodują, że są niezwykle wszechstronne.

Łatwość skonfigurowania swojego własnego systemu

Po podłączeniu system Minx do jakiegokolwiek wzmacniacza lub amplitunera, dźwięk wypełni każde pomieszczenia z jakością niespotykaną do tej pory z tego typu głośników - aż trudno będzie w to uwierzyć. Czy pragniesz zmaksymalizować doznania muzyczne lub filmowe, czy dodać głębi do twojego ulubionego serialu TV lub wydarzenia sportowego, Minx jest tym czego szukałeś.

Seria Minx składa się z dwóch rożnych kompaktowych głośników satelitarnych i trzech niezwykłych subwooferów - wszystkie dostępne są w kolorach białym lakierowanym i czarnym lakierowanym. Dzięki takiej różnorodności, nieważne czy będzie to system wielokanałowy, czy klasyczne stereo, można będzie stworzyć z niego system, który będzie idealnie pasował do naszych oczekiwań.

Akcesoria Minx

Każdy głośnik satelitarny Minx może być położony na półce lub szafce, bądź powieszony na suficie lub ścianie. Ponieważ każde pomieszczenie jest inne, stworzyliśmy duży wybór akcesoriów umożliwiających położenie lub powieszenie głośników, gdziekolwiek sobie tego zażyczymy.

Podstawa Minx

Ta piękna podstawa, wykonana ze szczotkowanego aluminium może być łatwo przymocowana do głośnika, dzięki czemu można go będzie ustawić na płaskiej powierzchni koło telewizora, bądź pod nim (jako głośnik centralny).

Uchwyt ścienny Minx

Umożliwia powieszenie głośnika na ścianie lub suficie pod różnymi kątami.

Podstawy podłogowe Minx

Wykonane ze stali lakierowanej z podstawą z dymionego szkła, te piękne standy dostępne w czarnym i białym kolorze zamienią głośniki satelitarne w głośniki podłogowe. System dyskretnego podłączenia okablowania sprawi, że system spełni oczekiwania najbardziej eleganckich instalacji.

Minx 212 stereo

Ten system stereo jest niezwykle dyskretny, ale muzycznie stanowi niezwykłe rozwiązanie połączenia małego głośnika i dużego dźwięku. Dźwięk wypełni pomieszczenie w taki sposób, że nasi przyjaciele będą się zastanawiać, jak coś tak małego może brzmieć w tak potężny i autorytatywny sposób.

Przy objętości tylko 8 cm sześciennych system gwarantuje opad szczęki za każdym razem, kiedy zagra. Dzięki technologii BMR przetworniki potrafią przenosić bardzo szerokie pasmo i harmonijnie współpracować z 200 watowym aktywnym subwooferem, dostarczając niesamowity dźwięk.

Minx 10

Nigdy wcześniej nie słyszałeś tak wiele z tak niewielkiego głośnika, jak Minx 10. Ten wirtuoz wśród dyskretnych, satelitarnych, miniaturowych głośników potrafi zagrać tak dokładnie, detalicznie i realistycznie, jak żaden inny. Doskonale wpasuje się w każde pomieszczenie i wraz z subwooferem aktywnym Minx stworzy niezwykły system kina domowego.

X200 - subwoofer

To jeden z najmniejszych subwooferów na świecie (tylko 20 cm sześciennych objętości), ale niesamowicie łatwy w ustawieniu. Podobnie jak inne, pełnowymiarowe subwoofery, Minx posiada wiele ustawień ułatwiających instalację.

Minx 215 - system kina domowego

Z pięcioma satelitarnymi głośnikami Minx 10 umieszczonymi z przodu, w centrum i z tyłu oraz z subwooferem X200, system kina domowego 215 zamieni twój pokój w nowoczesne, prywatne kino domowe. Czy będzie to mrożący krew w żyłach thriller, wartka akcja, czy melodramat – za każdym razem będziesz zaskoczony wielkim sercem tego małego systemu, jego dynamiką i szczegółowością.

Ale jego mikro rozmiary to tylko połowa historii. To, co wyróżnia serię Minx, to zdolność adaptacji systemu do warunków akustycznych pomieszczenia. Głęboki bas subwoofera dopełni dźwięk reprodukowany przez niewielkie satelity, przez co przekaz będzie pełny, ciągły, głęboki.

Minx 325 - system kina domowego

Odpowiadając na wymagania największych miłośników kina, ten niebywały system 5.1 przeniesie cię w samo centrum akcji bez zagracenia pomieszczenia dużymi głośnikami.

Dodatkowy przetwornik w kolumnie powoduje, że system ten jest naprawdę niezwykły jeśli chodzi o głębię basu, dynamikę, muskularność brzmienia oraz klarowność dialogów i wokalu.

Minx 325 zawdzięcza to przede wszystkim znakomitemu, potężnemu, dysponującemu mocą 300 W subwooferowi.

System ten jest tak zaprojektowany, by nagłośnić nawet duże pomieszczenia – bez konieczności zakupu dużych głośników – i stworzyć atmosferę dyskretnego kina domowego z dźwiękiem, jakiego nigdy wcześniej nie doświadczyłeś.

X300 - subwoofer

Dzięki 300-watowemu wzmacniaczowi i dużemu przetwornikowi niskotonowemu subwoofer X300 gra niebywale głębokim basem. Patrząc na jego techniczną specyfikację tego urządzenia można być zaskoczonym faktem, iż X300 może bez problemu konkurować ze znacznie większymi subwooferami.

Minx 525 - system kina domowego

Pomimo swojego kompaktowego wyglądu ten flagowy system zamieni każdy film, piosenkę lub program telewizyjny w niezwykłe widowisko, które wypełni nasze pomieszczenie dźwiękiem po brzegi. Stworzony do napędzenia dużych systemów kinowych lub dużych pomieszczeń, z pięcioma smukłymi głośnikami, z dwoma przetwornikami w każdym z nich, oraz flagowym subwooferem X500 o mocy 500 W, gwarantują niesamowity efekt.

Dzięki półkilowatowemu subwooferowi każda eksplozja, strzał czy pościg będą oddane z niewiarygodną skalą i głębią, a dzięki niebywałym, jak na swoje wymiary głośnikom satelitarnym Minx 20 dialogi i wokale staną się naturalne, jak nigdy wcześniej.

Zamknij oczy, zrelaksuj się i ciesz się każdym detalem brzmienia - trudno wyobrazić sobie, że coś tak małego może być tak wielkie. Z systemem Minx 525 zapominamy, że duże głośniki w ogóle istnieją.

Przygotuj się, że zostaniesz zmieciony z fotela.

Minx 20

Minx 20, dzięki dwóm przetwornikom w konfiguracji BMR, odpowiedzialnym za więcej mocy i wyższą dynamikę, przenosi brzmienie na wyższy poziom. To idealny wybór dla większych pomieszczeń, oferujących niesamowite wrażenia odsłuchowe połączone z dyskretnym, nowoczesnym dezignem.

X500 – subwoofer

Z mocą 500 W, 250 mm przetwornikiem z membraną z anodowanego aluminium oraz towarzyszącym mu drugim przetwornikiem ABR, X500 gwarantuje mocne wrażenia podczas oglądania filmu lub słuchania ulubionej muzyki. Może się wydawać, że gra coś znacznie większego, ponieważ ten niewielki, kompaktowy subwoofer potrafi nagle zagrzmieć i stworzyć prawdziwy spektakl dźwiękowy w twoim domu. Filozofia Minx

Dlaczego Minx jest lepszy niż inne systemy...

Aspekty inżynieryjne Minx są trudne do wyłożenia w kilku słowach, ale można powiedzieć, że większość „magii” serii Minx to rezultat dwuletniej pracy inżynierów Cambridge Audio skupionych na tym, by uzyskać niesamowity dźwięk z niewiarygodnie małych głośników.

BMR (Balanced Mode Radiator) – technologia zastosowana w każdym głośniku Minx.
Przetworniki Cambridge Audio bazują na opatentowanej technologii „ugięcia fali” znanej z płaskich przetworników, które są poruszane w przód i w tył, jak w tradycyjnym głośniku. Daje to głośnikowi więcej powietrza, a to przekłada się na lepszą pracę przetwornika i co za tym idzie szersze pasmo przenoszenia niż w innych tego typu głośnikach.

Pozytywne aspekty cyfrowego subwoofera...

Trzy mocne subwoofery Minx oferują niesamowite rozwiązania technologiczne, takie jak wyjątkowy przetwornik niskotonowy w połączeniu z przetwornikiem ABR (Auxiliary Bass Radiator) – dodatkowym pasywnym głośnikiem basowym wzmacniającym niskie częstotliwości, nawet w tak małym subwooferze.

Subwoofery wyposażone są w procesor DSP zaprojektowany przez inżynierów Cambridge Audio i to dzięki niemu osiągnięto sensacyjne brzmienie z niewielkich obudów. Bez względu na wielkość systemu i pomieszczenia docelowego, subwoofery można bardzo łatwo skonfigurować do potrzeb użytkownika.

Konkluzja jest taka, że każdy system Minx jest doskonale przygotowany do odtworzenia czy to koncertu muzyki klasycznej, czy podnoszącego poziom adrenaliny pościgu samochodowego.

Niezwykły bas – schowany gdziekolwiek

Subwoofery Minx wyposażono w wyrafinowany procesor DSB oraz technologię ABR dające niezwykłe rezultaty z małej obudowy.


Źródło: Audio Center Poland