pl | en

Harman/Kardon BDT-20 – odtwarzacz Blu-ray

Nawet wśród użytkowników kina domowego wciąż panuje przeświadczenie, że Blu-ray i High Definition, to raptem parę pikseli więcej, które skutkują troszkę lepszym obrazem, ale skoro telewizor czy amplituner obraz z DVD mogą przeskalować do 1080p, to przecież nie ma o co robić afery.

Prawda jednak jest taka, że Blu-ray, to nie parę, a cztery razy więcej pikseli, które dają tak naprawdę nieporównywalnie ostrzejszy i bardziej szczegółowy obraz. Ale nie to jest najważniejsze. High Definition z odtwarzacza Blu-ray, to obraz o zupełnie innej przestrzeni kolorów – bogatszej, dokładniejszej, po prostu znacznie lepszej! Ale na tym Blu-ray się nie kończy! BDT-20 wyposażono w najnowszą technologię BD-Live, która pozwala na to, aby za pomocą połączenia internetowego płyty Blu-ray były wciąż aktualne, niezależnie od tego, czy kupione były wczoraj, czy kilka lat temu. Płyta z funkcją BD-Live może być zaledwie kluczem do zawartości, jaką jej twórca przygotował w zasobach internetowych, które dla innych są niedostępne.

BDT-20 może odtwarzać płyty Blu-ray (BD-Video Profile 2.0 wraz z obsługą x.v.Color), ale odtworzy również płyty DVD-Video i CD. Oczywiście płyty z filmami i koncertami DVD przeskaluje do 1080p, aby wycisnąć z tego archaicznego formatu (obraz na płycie DVD zapisywany jest w formacie, który został stworzony w 1967 roku!), ile się da. BDT-20 obsługuje także płyty i nośniki USB z nagraniami DivX, mp3, wma (v8 i v9) oraz zdjęciami JPEG. Nie trzeba zatem kupować żadnych dodatkowych urządzeń, aby kino domowe stało się naprawdę multimedialne.

Kluczowe cechy:
  • odtwarzanie Blu-ray 1080/24p bez skalowania i dodatkowej obróbki (tzn. z zachowaniem 100% oryginalnej jakości),
  • obsługa BD-Live, tj. dostępu do interaktywnej treści przez połączenie z Internetem,
  • odtwarzanie płyt DVDvideo ze skalowaniem do 1080p,
  • odtwarzanie DivX, MP3 i WMA z płyt CD, DVD i źródeł USB,
  • odtwarzanie MP3 lub WMA i zdjęć JPEG z tego samego źródła jednocześnie.
Odtwarzacz Blu-ray Harman Kardon BDT-20 wejdzie do sprzedaży w Polsce pod koniec lutego tego roku w cenie ok. 2299 zł.


Źródło: Ryszard Bałys