pl | en

RCM – nowości

ISOPHON Berlina RC 7 – kolumny podłogowe

Jeden z najstarszych producentów zestawów głośnikowych w Europie firma Isophon wprowadziła na rynek nowy model kolumny "Berlina RC 7". Budowa kolumny bazuje na najlepszych komponentach. W zwrotnicy zastosowano elementy firmy Mundorf, a wszystkie głośniki to ceramiczne Accuton’y. Berlina wyposażona jest w trzy głośniki basowe o średnicy 173mm, jeden głośnik średniotonowy również o średnicy 173mm oraz kopułkę wysokotonową 25mm. Za dopłata możemy otrzymać kopułkę diamentową 20mm. Obudowa kolumny stanowi "kanapkę" elementów wycinanych na obrabiarkach CNC. Cena za parę to 96 000 zł z ceramicznym tweeterem i 120 000 zł z tweeterem diamentowym.

ZINGALI – kolumny z Włoch

Po dłuższej nieobecności na naszym rynku powraca firma Zingali. Produkty tej firmy są nieco inne niż pozostałych producentów bo oparte o głośniki profesjonalne. W serii "Client Name" i "Twenty" mamy zastosowane wysoko-tonowe drivery kompresyjne osadzone w tubie sferycznej. Tuba i jej projekt został opracowany przez pana Giuseppe Zingali i opatentowany pod nazwą "Omniray Technology". Głośniki nisko-tonowe charakteryzują się papierową membraną o sztywnym zawieszeniu i małym skoku. Dzięki takiemu zestawieniu otrzymujemy głośnik o ponad przeciętnej efektywności od 92 dB do 100 dB w zależności od modelu. Całość "zapakowana" w obudowy w iście włoskim stylu. Ceny zaczynają sie od 14 350 zł/para za model 1.06 do 73 800 zł/para za 2.12 seria "Twenty" i od 82 000 zł/para do 240 000 zł/para w serii "Client Name".

MASTERSOUND – wzmacniacze z Włoch

Nowością na naszym rynku jest włoska firma Mastersound zajmująca sie produkcją wzmacniaczy lampowych. Na uwagę zasługuje fakt, że całość produkcji odbywa się we Włoszech, a transformatory to własne projekty i wykonanie firmy. Wszystkie budowane przez włoskiego Mastersound'a wzmacniacze to konstrukcje single ended pracujące w "klasie A". Oferta jest dość szeroka i zaczyna się od wzmacniacza Piccolo za 8100 zł, a kończy się na referencyjnych monoblokach PF 100 Limited, opartych o lampy 845 (4 szt. w jednym) za 118 000 zł/para. Całość oferty obejmuje siedem wzmacniaczy zintegrowanych, trzy końcówki mocy w formie monobloków, przedwzmacniacz liniowy i przedwzmacniacz phono MM.

ASW – nowe kolumny

Niemiecka firma ASW zajmująca się produkcją kolumn wprowadziła na rynek nowa odsłonę linii „Genius”, obejmuje trzy modele kolumn, dwa wolnostojące „Genius 410 i 310” oraz model podstawkowy „Genius 110”. Całość uzupełnia głośnik centralny "Genius 210" do zastosowania w systemach kina domowego. We wszystkich modelach zastosowano nowoczesne głośniki duńskiej Vify z magnesami neodymowymi. Kopułki wysoko-tonowe wykonano z głęboko anodowanego aluminium i mają średnicę 25mm. Głośniki średnioniskotonowe mają solidne odlewane kosze wykonane w technologii „Spider”, takiej samej jak zastosowana w serii „Iluminator” Scan-Speaka. Membrany wykonano z włókien celulozy i drzewa. Ich średnica wynosi 180 mm i 150 mm w zależności od modelu. Kolumny są wykończone naturalnym fornirem dostępnym w kilku kolorach. Ceny od 4 900 zł/para za model „110” do 13 400 zł/para za model „410”.


Źródło: RCM