pl | en

Clearaudio Passion - gramofon

Clearaudio konsekwentnie realizuje przyjętą strategię budowy i wykończenia produktów. Tym razem oferuje nowość - gramofon PASSION.

Clearaudio Passion to gramofon wyjątkowy pod każdym względem zarówno wzorniczym jak i precyzji wykonania i dopracowania mechanicznego. Oprócz zalet technicznych oraz wizualnych, oferuje także dokładny i przejrzysty dźwięk. Co takiego wyróżnia ten gramofon? Klasyczny Design, prosta konstrukcja, jakość wykonania, magnetyczna kontrola antyskatingu, bardzo dobre ramię wraz z wkładką w zestawie oraz doskonały stosunek jakości do ceny!

Nigdzie nie znajdziecie takich parametrów i elementów gramofonu w takiej cenie! Ze wszystkich dostępnych konstrukcji, Clearaudio PASSION jest jednym z najbardziej ambitnych, które pojawiły się w ostatnim czasie na rynku produktów hi-end. Cechą charakterystyczną tego gramofonu jest wysokiej jakości ramię Clearaudio Satisfy oraz wkładka Virtuoso, które znajdują się w zestawie. Ponadto Passion charakteryzuje się masywną chassis oraz grubym na 28 mm talerzem wykonanym z akrylu. Dzięki tym elementom znacznie poprawiono stabilność konstrukcji oraz zredukowano rezonanse, a talerz odznacza się niezwykłą sztywnością i odpornością. W gramofonie zastosowano magnetyczne łożysko CMB opatentowane przez firmę Clearaudio.

Podstawa gramofonu jest bardzo precyzyjnie wycięta z akrylu o grubości 20 mm i osadzona na 3 nóżkach wykonanych z aluminium. Możliwość regulacji ich wysokości idealnie pasuje do dołączonego w zestawie dynamicznie zbalansowanego ramienia. Nóżki zakończono gumową podkładką. Całość redukuje do minimum przewodzenie rezonansów i drgań. Kształt nóżek zastosowanych w Passion pozwala również na dokładniejsze wypoziomowanie gramofonu.

Silnik prądu zmiennego umieszczono poza obrębem podstawy, a z gramofonem łączy go mechanicznie ładny przezroczysty pasek. Wolnostojący silnik został osadzony w solidnej, metalowej obudowie a jego podstawa została wykonana z ze stali nierdzewnej. Zastosowanie takiego rozwiązania przyczyniło się do redukcji drgań i zwiększenia stabilności silnika. Do zamocowania talerza zostały wykorzystane magnesy o bardzo wysokiej skuteczności. Zapobiega to konieczności instalowania pierścienia zabezpieczającego przed uszkodzeniem łożyska.

Cena: 7 000 zł


Źródło: Audio Klan