pl | en

RCM – nowości w dystrybucji

Gauder Akustik- Isophon
Firma Isophon znana z produkcji kolumn głośnikowych z dniem 1 stycznia zmieniła swoją nazwę na Gauder Akustik. Ma to związek z zakończeniem działalności firmy matki.
Nie ma to znaczenia z punktu widzenia projektowania i produkcji. Osoba odpowiedzialna za wszystkie projekty w ostatnich latach jest ta sama. Jest nią dr. Roland Gauder, a same kolumny produkowane są w tym samym miejscu w Renningen koło Stuttgartu .

Gauder Akustik
Od stycznia 2013 wprowadzono nową serię kolumn o nazwie Arcona.
Zastąpiła ona kolumny z serii Clasic produkowane pod szyldem Isophon. W nowej serii mamy do wyboru jedną konstrukcję podstawkową, Arcona 40, oraz trzy wolnostojące, Arcona 60, 80 i 100. Projekt nowej serii Arcona bazuje na serii droższych kolumn. Zastosowano między innymi symetryczne zwrotnice z nachyleniem >50 dB/okt.
Ceny kształtują się od 8 600 zł za model Arcona 40 do 24 950 zł za model Arcona 100.
Kolumny dostępne w wykończeniu fornir czereśniowy a za dopłatą „piano black” lub white.

Kuzma
Pochodząca ze Słowenii firma Kuzma zajmująca się produkcją gramofonów analogowych wprowadziła na rynek nowy model gramofonu, Stabi M. Nowy produkt miał swoją premierę na tegorocznej wystawie CES w USA. Jest to konstrukcja elastycznie zawieszona z pełną regulacją. Chssis wykonano z aluminium, a niektóre jego elementy z mosiądzu.
Gramofon współpracuje ze wszystkimi ramionami Kuzmy, oraz z większością ramion innych producentów dzięki wymiennym podstawom pod ramie. Cena 67 000 zł.

Estelon XB
Estońska manufaktura Estelon pokazała nowy model głośnika XB. Jest to konstrukcja wolnostojąca, którą od modelu XA oraz XDiamond odróżnia tylko rozmiar. Obudowa została wykonana w tej samej technologii (kompozytowy odlew marmurowy), a zastosowane głośniki to ceramiczne Accutony. Produkt jest już dostępny w sprzedaży. Cena 23 900 euro

Furutech
Japoński Furutech stale rozszerza ofertę akcesoriów do konfekcjonowania kabli.
Nowością w ofercie są wtyki RCA FT-111 G(gold) lub R(rod).
Inny jest również pomysł na sam wtyk. W wszystkich dotychczasowych konstrukcjach
bazowano na litych odlewach z miedzi i fosforobrązu. W nowych wtykach korpus wykonano z „POM-u” natomiast elementy przewodzące wykonano z jednego kawałka wyprofilowanej miedzianej blaszki. Osobno + i -. Pozwoliło to „odchudzić” wtyk. Taka budowa wtyku ma jeszcze jedną zaletę. Zewnętrzne elementy są całkowicie odizolowane od elementów przewodzących. Podobna filozofię zastosowano przy produkcji gniazd do montażu na obudowie. Gniazda RCA mają oznaczenia FT-903 G/R, a gniazda XLR FT-785M G/R oraz FT-786F G/R

Firma CEC znana ze stosowania w swoich odtwarzaczach CD napędów paskowych wprowadziła do sprzedaży gamę nowych urządzeń, które mają wspólne oznaczenie „3”.
Wcześniej był już dostępny zestaw dzielony TL-3N i DA-3N. Jako ostatni do sprzedaży wszedł odtwarzacz zintegrowany CD-3N. Jest to typowy top-loader. Zastosowano w nim napęd paskowy, który nawiązuje do topowego TL-0X (dwa paski, osobny do lasera i osobny do płyty). Do stabilizacji płyty zastosowano duży docisk (120 mm i 370 g). Przetwornik C/A jest oparty na układzie ESS Technology ES9008. Urządzenia dostępne są w kolorze czarnym i srebrnym. Ceny urządzeń to 16 990 zł za odtwarzacz CD-3N i przetwornik DA-3N, oraz 12 750 zł za napęd TL-3N.

Firma Audio Desk Systeme Glass jest producentem urządzeń do „poprawiania” właściwości tradycyjnych nośników dźwięku (płyta winylowa i CD). Dla posiadaczy kolekcji płyt winylowych przeznaczono myjkę „Vinyl-Cleaner”. Urządzenie prawie bezobsługowe (musimy włożyć i wyjąć płytę). Proces mycia trwa 5 min. Płyta jest zanurzona w płynie a zanieczyszczenia usuwane są za pomocą ultradźwięków i delikatnych szczoteczek. Po tym procesie płyta jest suszona. Cena urządzenia 9 500 zł
Drugim urządzeniem jest CD-Sound Improver. W urządzeniu brzeg płyty CD jest „skrawany” pod odpowiednim kontem. Dzięki takiemu zabiegowi poprawia się stabilność mechaniczna płyty, a promień lasera nie ulega dodatkowemu rozproszeniu. Zabieg ten możemy również przeprowadzić na płytach DVD i Blu-Ray Cena 3 800 zł

Źródło: RCM