pl | en

Arcam airDAC

Dodaj Airplay do jakiegokolwiek systemu i ciesz się bezprzewodowym przesyłem muzyki w niedostępnej dotychczas jakości!

Cechy szczególne:
• wejścia cyfrowe: elektryczne RCA i optyczne TOSLINK
• rozdzielczość przetwornika: 24 bity/192 kHz
• wysokiej klasy wyjście analogowe
• wyjście cyfrowe S/PDIF
• układy elektroniczne klasy high-end
• stylowa, aluminiowa obudowa

Seria ‘r’ firmy Arcam została zaprojektowana tak, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk z każdego dostępnego cyfrowego źródła audio. Produkty te mogą być zastosowane w dowolnym systemie audio i są perfekcyjnym sposobem na zasmakowanie XXI wieku we własnym domu.

airDAC jest najnowszym produktem rSeries, umożliwiającym podłączenie dowolnego systemu audio do Apple Airplay. airDAC jest jedynym na rynku produktem o audiofilskiej jakości, który pozwala na odtwarzanie sygnału poprzez Apple Airplay, wyposażonym także w wejścia cyfrowe. Znajdziemy w nim także wyjście S/PDIF, które może być podłączone do referencyjnego przetwornika cyfrowo-analogowego, np. do D33 Arcama. airDAC będzie wówczas pracował jak wysokiej klasy bezprzewodowy procesor służący do przesyłu sygnału audio.

Główną cechą układu elektronicznego airDAC-a jest użycie w nim najlepszych komponentów i wykorzystanie ponad 20-letniego doświadczeniem na polu cyfrowego audio. Rezultatem tych zabiegów jest zoptymalizowany sygnał o niskim poziomie szumów. Na wszystkich wejściach zastosowano układ zmniejszający jitter, który poprzednio można było znaleźć tylko w referencyjnych urządzeniach serii FMJ. Czterowarstwowa płytka drukowana pozwoliła inżynierom Arcama zmaksymalizować jakość przy zredukowaniu interferencji pomiędzy poszczególnymi komponentami. Użycie wielu odseparowanych regulowanych zasilaczy o niskim poziomie szumu gwarantuje najczystszy sygnał przesyłany do sekcji wyjściowej, a w rezultacie dźwięk o audiofilskiej jakości.

airDAC WiFi jest kompatybilny z 802.11 b/g/n, można go jednak podłączyć kablem RJ45 do internetu. Cała elektronika zamknięta jest w stylowej, lekkiej, aluminiowej obudowie redukującej efekt mikrofonowania.

airDAC jest prostym w obsłudze, a zarazem zaawansowanym technologicznie sposobem na słuchanie ulubionej muzyki z iPhone’a/iPada lub komputera, w który mamy iTunes. Urządzenie dostarcza najwyższej jakości brzmienie całemu nowemu pokoleniu entuzjastów muzyki.

Specyfikacja techniczna

DAC: TI PCM5102
Wejścia: Airplay, RCA, optyczne
Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 20 kHz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne + szum: 0,002%
Stosunek sygnał/szum: 106 dB (24 bity)
Napięcie wyjściowe: 2,15 V rms
Obsługiwane częstotliwości próbkowania: 44,1, 48, 88,2, 96 kHz
Długość słowa: 16, 24 bity
Zasilanie: 7 W (max)
Wymiary: 140 x 100 x 40 mm
Waga: 700 g

Arcam irDAC

Cechy szczególne:
• 6 wejść cyfrowych
• USB klasy I i II
• bezpośrednie wejście na iPoda
• przetwornik D/A: TI/Burr Brown PCM1796
• kontrola z pilota
• najwyższej klasy audiofilskie komponenty
• stylowa aluminiowa obudowa

Kilka lat temu Arcam wszedł na rynek przetworników cyfrowo-analogowych, prezentując pierwszy tego typu produkt o nazwie rDAC. Koncept ten nie był nowością dla firmy, która jako pierwsza na świecie zaprezentowała zewnętrzny przetwornik D/A o nazwie Black Box, już w 1988 roku. Sukces rDAC-a oraz sugestie jego użytkowników dały zielone światło inżynierom firmy do opracowania bardziej zaawansowanego urządzenia, które podniosłoby jeszcze wyżej poprzeczkę w dziedzinie brzmienia oraz charakteryzowałoby się lepszą funkcjonalnością.

irDAC nosi tę nazwę, ponieważ został wyposażony w sterowanie pilotem zdalnego sterowania tak jak to ma miejsce w referencyjnym przetworniku Arcam D33. irDAC wyposażony jest więc w to, co jest najbardziej pożądane przez użytkowników tego typu sprzętu – sterowanie oraz wiele różnorodnych wejść. Znacząco poprawiono też przetwarzanie sygnału, poprzez izolację sekcji cyfrowych od analogowych, zastosowanie zasilania o ultra niskim poziomie szumu i skrócenie ścieżki sygnału. Do konwersji cyfrowo-analogowej zastosowano fantastyczny przetwornik Burr Brown PCM1796 oraz 8 oddzielnie stabilizowanych zasilaczy – wszystko po to, aby zagwarantować najwyższej klasy brzmienie, wcześniej w tym przedziale cenowym niespotykane. Redukcja jittera to obsesja inżynierów Arcama. Wiedza na ten temat wypróbowana praktycznie w D33 została zaaplikowana w irDAC-u, czego rezultatem jest sygnał o niemal całkowitym braku jittera.

irDAC zaprojektowany został tak, aby stać się sercem cyfrowego systemu audio – dlatego możemy do niego podłączyć wiele różnych źródeł sygnału. Wyposażony został w asynchroniczne wejście USB i wejście cyfrowe dla iPoda, które umożliwia pobranie bezpośrednio sygnału z urządzenia Apple, a tym samym zoptymalizowanie jakości brzmienia. Wejścia mogą być zmieniane poprzez pilota, który kontroluje również komputery PC, MAC oraz iPody, iPady i iPhone’y (poprzez protokół HID: Human Interface Device).

Specyfikacja techniczna

DAC: TI PCM1796
Wejścia: USB, RCA, optyczny, iPod
Pasmo przenoszenia: 10 Hz – 20 kHz
Całkowite zniekształcenia harmoniczne + szum: 0,002%
Stosunek sygnał/szum: 112 dB (24 bity)
Napięcie wyjściowe: 2,2 V rms
Obsługiwane częstotliwości próbkowania: 44,1, 48, 88,2, 96 kHz
Długość słowa: 16, 24 bity
Zasilanie: 7 W (max)
Wymiary: 140 x 100 x 40 mm
Waga: 700 g


Źródło: Audio Center Poland