pl | en

Harmonic Resolution Systems – najwyższej jakości stoliki i akcesoria antywibracyjne

„Moim zdaniem stolik HRS jest jednym z najlepszych produktów audio jaki kiedykolwiek powstał”
Michael Fremer, „Stereophile”, 05/2011

O firmie:
Harmonic Resolution Systems to firma na którą składa się zespół wykwalifikowanych inżynierów i oddanych swojej pracy specjalistów, mających wiele dziesięcioleci doświadczeń w zakresie projektowania oraz produkcji systemów antywibracyjnych, wykorzystujących mechanikę precyzyjną i nowoczesne materiały. Powyższe umiejętności są wykorzystywane w HRS do wytwarzania produktów o wyjątkowych właściwościach i najwyższej jakości.
Główny inżynier, Pan Michael Latvis, posiada ponad 20 lat praktyki zawodowej w dziedzinie systemów antywibracyjnych stosowanych w lotnictwie i w przemyśle obronnym. Pracował on dla czołowych amerykańskich instytutów badawczych, w celu stworzenia nowych rozwiązań antywibracyjnych przeznaczonych dla systemów audio, samolotów pasażerskich i wojskowych a także dla systemów obrony rakietowej.
Materiały stosowane przez HRS powstają dzięki wykwalifikowanym chemikom o wieloletnim doświadczeniu w zakresie prac nad mieszankami elastomeru i strukturami materiałów o unikalnych właściwościach. Tego rodzaju materiały opracowywane są dzięki wieloletnim doświadczeniom, testom i odsłuchom.
Najwyższej klasy specjaliści wytwarzają nasze produkty stosując firmową technologię i mechanikę precyzyjną. Osoby te doskonale zdają sobie sprawę, z tego, iż tylko odpowiedni system jakości w połączeniu z precyzją wykonania mogą zapewnić ciągłość najwyższej klasy produkcji. Dlatego też każdy komponent poddawany jest ręcznemu wykończeniu. Na końcu, dokonuje się jego osobistej inspekcji. Połączenie najnowszej technologii, z dawnymi tradycjami i wartościami rzemieślniczymi jest obecne w każdym wyrobie HRS.
Wszystkie produkty Harmonic Resolution Systems są wytwarzane w USA, przez ludzi, którzy są dumni ze swojej pracy.

Technologia:
Efekty działania wibracji na jakość dźwięku systemu audio.

Wprowadzenie
Skuteczna eliminacja wibracji w systemach high-end audio zapewnia znaczące efekty skutkujące poprawą muzykalności i jakości dźwięku. W systemach stereofonicznych i w kinie domowym wibracje rozchodzą się na wiele kierunków, pod wszystkimi kątami i w bardzo szerokim paśmie częstotliwości. Aby w znaczący sposób zredukować poziom szkodliwych wibracji, należy wziąć pod uwagę wiele czynników.
Wysokiej klasy system antywibracyjny nie może być wrażliwy na szkodliwe drgania, które są problemem dla komponentów audio. Powinien on oferować nieprzeciętną jakość w każdych warunkach oraz zapewniać łatwość w instalacji i w stałym utrzymaniu najwyższego poziomu brzmienia. Redukcja wibracji musi przebiegać w całym spektrum częstotliwości i dotyczyć wszelkich źródeł dźwięku.
Wysokiej klasy system antywibracyjny gwarantuje swojemu posiadaczowi wiele zalet:
Zmniejsza poziom zakłóceń pochodzących od podłogi, pozwalając polepszyć detaliczność dźwięku.
Eliminuje jaskrawość pojawiającą się w sygnale cyfrowym, bez ograniczania rozdzielczości dźwięku.
Poprawia poziom odpowiedzi częstotliwości w zakresie niskich tonów i zapewnia lepszą rozdzielczość basu we wzmacniaczach.
Zwiększa scenę dźwiękową z lepszym ,,powietrzem” między poszczególnymi instrumentami i wykonawcami.
Poprawia detaliczność i rozdzielczość sygnału analogowego.
Znacząco ulepsza muzykalność i wiarygodność dźwięku.

Źródła wibracji
Istnieją dwa podstawowe źródła wibracji, które mogą w znaczący sposób, degradować jakość brzmienia systemów audio.
Pierwszym z nich są wibracje mechaniczne pochodzenia strukturalnego. Źródłami tych wibracji najczęściej są kolumny i różnorodne zaburzenia zewnętrzne. Energia pochodząca z tych źródeł jest albo transmitowana poprzez przylegające do nich struktury do posiadanego systemu audio albo źródła wibracji są nieodłącznie związane z konstrukcją posiadanych urządzeń hi-fi. Energia wibracji płynącą od źródła do różnorodnych wrażliwych komponentów ulega zmianom podczas swojego przemieszczania. Wibracje mogą nawet zwiększyć się jeśli sztywność podstawy lub samego komponentu ma swoją naturalną częstotliwość zbliżoną do częstotliwości zakłócającej. Źródło wibracji ma często bardzo szerokie spektrum częstotliwości i dlatego wystąpienie opisanej interakcji jest wysoce prawdopodobne.
Drugim źródłem wibracji, które w znaczący sposób degradują jakość brzmienia systemów audio są wibracje przesyłane powietrzem (dźwiękowe). Źródłem takich wibracji są: ludzie, kolumny głośnikowe lub różnorodne wibrujące urządzenia znajdujące się w pobliżu systemu muzycznego. W takim przypadku zakres pasma częstotliwości drgań jest bardzo szeroki i złożony. Wibracje dźwiękowe docierają do systemu audio na dwa różne sposoby. W pierwszym z nich, drgania są transmitowane od swojego źródła poprzez powietrze aby w końcu dotrzeć do zewnętrznej obudowy urządzenia. Docierają one także do wszystkich struktur spełniających rolę podstawy dla sprzętu audio. Część z nich zmienia się w wibracje mechaniczne w momencie kontaktu z urządzeniami i ich podstawą.

Rozwiązania HRS
Harmonic Resolution Systems opracowało serię przełomowych rozwiązań antywibracyjnych i produktów umożliwiających kontrolowanie rezonansów. Dzięki temu można znacząco ograniczyć mechaniczne i dźwiękowe wibracje w całym paśmie częstotliwości każdego systemu audio. Konstrukcje HRS zostały zaprojektowane w taki sposób, aby móc osiągnąć pożądaną poprawę niezależnie od miejsca, w którym umieścimy posiadane komponenty hi-fi. Redukcja szkodliwych wibracji jest osiągana z szerokim spektrum urządzeń o zróżnicowanych projektach i technikach konstrukcyjnych. Platforma antywibracyjna HRS minimalizuje dostęp wibracji, zapewniając znaczący poziom izolacji i kontroli energii rezydualnej (resztkowej). Zastosowane rozwiązania oparte są na optymalizacji geometrii, masy, oporności i właściwości elastomeru opracowanego przez HRS w celu eliminacji szkodliwych drgań.
Platforma antywibracyjna HRS została zaprojektowana w celu bezpośredniego stosowania pod odtwarzaczami, przedwzmacniaczami i końcówkami mocy. Oferuje ona znaczącą poprawę brzmienia niezależnie od miejsca jej ustawienia. Platforma ta może zostać umieszczona na różnorodnej powierzchni takiej jak podłoga, posiadany stolik audio czy też standardowe meble. Podkładki antywibracyjne HRS Nimbus, podłożone pod urządzenie, pozwalają na przekształcanie się rezonansów obudowy w energię cieplną. Dzięki specjalnym właściwości firmowego elastomeru maksymalizują one efekt rozpraszania się energii. Mogą być użytkowane same lub w połączeniu z platformą antywibracyjną. Nimbus zostały zaprojektowane w taki sposób, aby bezpośrednio stykać się z dolną częścią obudowy urządzenia.
Nakładki tłumiące HRS Damping Plates zapewniają kontrolę rezonansów górnej części obudowy, redukując je i zamieniając w energię cieplną. Nakładki oferują idealnie dobrane zestawienie wagi, sztywności i typowych właściwości elastomeru autorstwa HRS.
Krążek dociskowy Analog Disk HRS w znaczący sposób redukuje negatywny wpływ wibracji dźwiękowych i mechanicznych na jakość brzmienia gramofonu. Analog Disk powinien zostać położony bezpośrednio na powierzchni płyty, z którą styka się swoim miękkim podłożem (elastomer autorstwa HRS). Obudowa krążka to anodyzowane na czarno aluminium.

Filozofia projektowania w HRS opiera się na systemowym podejściu do tematu wibracji, ale produkty firmy składają się z pojedynczych elementów, które mogą być samodzielnie wybierane przez naszych konsumentów, aby jak najlepiej spełnić ich oczekiwania i preferencje. Każdy z komponentów HRS jest projektowany z wielką dokładnością w celu uzyskania indywidualnej poprawy brzmienia. Musi on także harmonijnie współgrać z wszystkimi pozostałymi produktami HRS. Systemowe rozwiązania HRS pozwalają wybrać aktualnie potrzebne rozwiązanie antywibracyjne jednak dopiero komplementarne ich zastosowanie zapewni referencyjną jakość brzmienia.

Badania i rozwój w HRS
Założyciel i główny konstruktor HRS Michael Latvis jest inżynierem mechanikiem posiadającym liczne patenty w dziedzinie produktów antywibracyjnych. HRS łączy w sobie fundamentalną wiedzę oraz doświadczenie z zakresu izolacji drgań z wiedzą specjalistyczną na temat konstrukcji urządzeń audio. Testy odsłuchowe nowych produktów HRS są prowadzone na każdym etapie procesu badawczo-konstrukcyjnego. Wiele tranzystorowych i lampowych komponentów audio używa się podczas oceny nowych konstrukcji. Testy odsłuchowe prowadzone są z wykorzystaniem szerokiego wachlarza materiałów i typów powierzchni użytkowych. Zależy nam bowiem na zdobyciu pewności, iż nasze produkty są niewrażliwe na typowe zmiany jakim podlegają systemy naszych klientów. Niezależnie od tego, czy posiada się stereofoniczny system lampowy ze wzmacniaczami stojącymi na wykładzinie dywanowej, czy też tranzystorowe kino domowe ustawione na metalowych półkach, będzie można doświadczyć natychmiastowej poprawy brzmienia spowodowanej właściwościami produktów HRS.
Użyty oddzielnie, każdy z produktów HRS, spowoduje znaczącą poprawę w jakości dźwięku. Natomiast zastosowanie wielu komponentów HRS w postaci jednolitego system antywibracyjnego, spowoduje taką zmianę brzmienia na lepsze, która wydawała się wcześniej niemożliwa do osiągnięcia.

Produkty HRS
Analog Disk – krążek dociskowy do gramofonu
Krążek dociskowy Analog Disk HRS to wysoce innowacyjna konstrukcja, która zmniejsza (absorbuje) rezonanse płyty, ukazując nowy wymiar muzykalności płyty winylowej. Wykonany jest z firmowego polimeru i z anodyzowanego na czarno tłoczonego aluminium lotniczego. Precyzja łączenia poszczególnych elementów krążka mieści się w tolerancji wynoszącej mniej niż 1/1000 cala, gwarantując jego idealne wypoziomowanie i równowagę. Odpowiednie dobranie wagi krążka i ostatecznych właściwości polimeru oparte zostało na wieloletnich badaniach i testach. Wynikiem tych prac jest produkt, który tak samo dobrze sprawdza się z ciężkimi gramofonami jak i z lżejszymi konstrukcjami.

Unikalne cechy krążka dociskowego HRS:
Waga i rozmiar krążka pozwalają na optymalne dociśnięcie płyty do talerza gramofonu.
Zoptymalizowany do współpracy z ciężkimi i lekkimi konstrukcjami gramofonowymi.
Specjalnie dobrany kształt krążka chroni płyty przed uszkodzeniem podczas zdejmowania i zakładania docisku.
Firmowy polimer pozwala zredukować efekt nacisku wywieranego przez wagę krążka na szpindel gramofonu.
Precyzyjny proces łączenia różnych elementów składowych krążka pozwala na uzyskanie odpowiedniej równowagi.
Wyjątkowo dobra relacja ceny do uzyskanego poziomu poprawy jakości brzmienia.

,,Zastosowanie Analog Disk w moim gramofonie zaowocowało rezultatami, które zdecydowanie wykraczały poza koszt samego krążka. Mam tu na myśli to, iż osiągnięcie podobnej poprawy, wymagałoby normalnie wydania dużo większej sumy pieniędzy jeśli dokonywałoby się upgrade wkładki lub całego gramofonu.” Rick Becker, “Enjoy the Music”

Wymiary:
Średnica: 8,25 cm
Wysokość: 3,43 cm
Waga: 314 gram

Nimbus – podkładki antywibracyjne

Podkładki antywibracyjne Nimbus posiadają wysoce efektywną konstrukcję, eliminując rezonanse obudowy i oferując dzięki temu wyższy poziom muzykalności. Wykonane są z tłoczonego aluminium lotniczego i polimeru opracowanego przez HRS. Dokładnie dobrana waga, sztywność i stopień tłumienia drgań, eliminują rezonanse obudowy przekształcając je w energię cieplną. Jest to szczególne rozwiązanie stosowane przez audiofilów i profesjonalistów jako referencyjny sposób redukcji wibracji powstających na obudowach systemów audio.
Unikalne cechy podkładek antywibracyjnych HRS:
Konstrukcja umożliwiająca redukcję wibracji w szerokim zakresie ich występowania.
Efektywne działanie w przypadku zastosowania pod obudowami urządzeń i kolumn.
Duży wybór podstawek o zróżnicowanej wadze i rozmiarach, umożliwia ich idealne dopasowanie do posiadanego systemu audio.
Firmowe polimery zoptymalizowane po wielu latach testów odsłuchowych.
Konstrukcja zapewniająca wysoką stabilność.
Oddzielne elementy składowe podstawek maksymalizują pełną elastyczność dostępnych konfiguracji.

Dostępne są dwa podstawowe elementy składowe podstawek Nimbus:
- Wykonana w całości z polimeru łączka podkładki Nimbus.
- Wykonana w całości z aluminium lotniczego obudowa podkładki Nimbus.

Każda podkładka antywibracyjna Nimbus składa się z trzech części: dwóch czarnych polimerowych łączek i jednej anodyzowanej na czarno aluminiowej obudowy. Podkładkę Nimbus należy umieścić na stabilnym podłożu, tak aby polimerowa łączka miała z nim jak najlepszy kontakt. Druga polimerowa łączka musi mieć bezpośredni kontakt z dolną ścianką obudowy (nie z nóżkami!) urządzenia audio lub z podstawą kolumny głośnikowej. Aluminiowa obudowa pozwala dobrać stosowną wysokość podstawki pasującą do danego komponentu hi fi. Jest ona dostępna w trzech zróżnicowanych wymiarach.

Wymiary polimerowej łączki podkładki Nimbus:
Średnica: 7,60 cm
Wysokość: 0,89 cm

Wymiary aluminiowej obudowy z dwoma łączkami (góra i dół):
Średnica: 8,60 cm
Wysokość (do wyboru): 2,50 cm; 3,80 cm; 5,10 cm

Damping Plates – nakładki tłumiące wibracje

Damping Plates MKII to najnowszy produkt oferujący technologię tłumiącą wibrację. W znaczący sposób redukuje negatywny wpływ drgań przenoszonych przez powietrze. Damping Plates powinny być umieszczane bezpośrednio na górnej części obudowy urządzeń audio. Do niej przylega bowiem, wykonane z firmowego elastomeru, podłoże nakładek HRS. Im większy procent powierzchni górnej ścianki obudowy jest zasłonięty nakładką tym większa jest poprawa jakości dźwięku.
Nakładki są produkowane w kilku rozmiarach, aby umożliwić uzyskanie optymalnego efektu w posiadanym systemie audio/video. Widoczne na zewnątrz elementy nakładek to anodyzowane na czarno aluminium lotnicze.
,,Produkty firmy Harmonic Resolution Systems działają i to działają bardzo dobrze. Ich rozwiązania mają na celu walkę z wibracjami i ich szkodliwym wpływem na jakość pracy urządzeń audio – są to najbardziej efektywne rozwiązania jakich używałem.”
Marc Mickelson, “Soundstage”

Wymiary trzech dostępnych nakładek:

Wymiary: (Długość x Szerokość x Wysokość) 14 x 11,4 x 1,8 cm
Waga: 0,5 kg

Wymiary: (Długość x Szerokość x Wysokość) 24,1 x 11,4 x 1,8 cm
Waga: 0,9 kg

Wymiary: (Długość x Szerokość x Wysokość) 36,8 x 11,4 x 1,8 cm
Waga: 1,4 kg

M3X Isolation Base – referencyjna platforma antywibracyjna

M3X to najnowsza generacja referencyjnych platform antywibracyjnych skonstruowanych przez firmę HRS. Jest ona zrobiona z sześciu różnych materiałów, wliczając w to dwa rodzaje firmowych polimerów, tłoczone aluminium lotnicze i polerowany czarny granit.
Maksymalne obciążenie platformy jest dobierane do wagi konkretnego urządzenia i może być w przyszłości modyfikowane. M3X jest wynikiem badań i prac konstrukcyjnych, które trwały ponad dekadę.
Każdy z zastosowanych materiałów skrupulatnie przetestowano i wybrano z powodu jego optymalnych właściwości. W M3X zastosowano dwa rodzaje firmowych elastomerów. Pierwszy z nich, opracowano w celu maksymalizacji efektu antywibracyjnego, a drugi stworzono aby kontrolować i eliminować występowanie energii rezydualnej (resztkowej).
Precyzyjnie wypolerowana płyta granitowa połączona jest z anodyzowaną na czarno aluminiową obudową. M3X oferuje maksymalną jakość brzmienia, elegancki wygląd i odporną na zarysowania konstrukcję, zapewniającą wiele lat bezproblemowego użytkowania.
M3X jest produkowana w czterech standardowych wymiarach. Każdy z nich może zostać zamówiony w jednej z trzech dostępnych opcji maksymalnego obciążenia platformy.
Jeśli jednak żaden ze standardowych wymiarów lub wartości maksymalnego obciążenia, nie będzie spełniał wymagań klienta, to w takiej sytuacji firma HRS i jej lokalny dystrybutor zaoferują wiele możliwych rozwiązań konstrukcyjnych dopasowanych pod konkretne zamówienie.

Unikalne cechy platformy antywibracyjnej M3X:
Szeroki zakres redukcji wibracji, maksymalizujący jakość brzmienia.
Wysoka skuteczność działania na różnorodnych powierzchniach.
Niska wysokość i kompaktowe wymiary platformy minimalizują problemy z jej ustawieniem.
Standardowe i wykonywane na zamówienie platformy pozwalają na pełną integrację z posiadanym systemem audio/video. M3X pasuje idealnie do firmowych stolików i może być w nich montowana bez jakichkolwiek modyfikacji (dotyczy: M3X-1719 i M3X-1921).

Wymiary czterech standardowych platform antywibracyjnych M3X:

M3X-2123
Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 58,4 x 53,3 x 7,6 cm
Waga: 28,1 kg

M3X-1921
Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 53,3 x 48,3 x 7,6 cm
Waga: 23,5 kg

M3X-1719
Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 48,3 x 43,2 x 7,6 cm
Waga: 19,5 kg

M3X-1419
Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 48,3 x 35,6 x 7,6 cm
Waga: 16,8 kg

Trzy standardowe opcje obciążenia platformy antywibracyjnej M3X:

RD (Czerwony): 0-14 kg
GRN (Zielony): 13-27 kg
BL (Niebieski): 27-54 kg

S1 Isolation Base – platforma antywibracyjna

,,Platforma antywibracyjna S1 jest konstrukcją wywodzącą się z naszych platform referencyjnych. Posiada takie same podstawowe rozwiązania antywibracyjne jak model referencyjny, a zastosowanie innowacyjnej plinty, pozwala osiągnąć wysoką jakość dźwięku przy niższej cenie.”

Michael Latvis, główny konstruktor w firmie HRS

S1 to wysoce innowacyjna konstrukcja, która pozwala na eliminację wibracji umożliwiając osiągnięcie nowego poziomu jakości dźwięku. Jest ona wykonana z czterech różnych materiałów, na które składają sie m.in. obudowa z tłoczonego aluminium lotniczego i elementy firmowego systemu izolacji antywibracyjnej.
Maksymalne obciążenie platformy jest dobierane do wagi konkretnego urządzenia i może być w przyszłości modyfikowane. S1 jest wynikiem wielu badań i prac konstrukcyjnych, które pozwoliły stworzyć unikalny produkt o wyjątkowych właściwościach oferowany klientom za sporo niższą cenę w stosunku do ceny naszych referencyjnych platform wibracyjnych.
S1 jest produkowana w dwóch standardowych wymiarach. Każdy z nich może zostać zamówiony w jednej z trzech dostępnych opcji maksymalnego obciążenia platformy.
Jeśli jednak żaden ze standardowych wymiarów lub wartości maksymalnego obciążenia S1, nie będzie spełniał wymagań klienta, to w takiej sytuacji firma HRS i jej lokalny dystrybutor zaoferują wiele możliwych rozwiązań konstrukcyjnych platformy M3X dopasowanych pod konkretne zamówienie.
Każdy z zastosowanych materiałów skrupulatnie przetestowano i wybrano z powodu jego optymalnych właściwości. W M3X użyto dwa rodzaje firmowych elastomerów. Pierwszy z nich, opracowano w celu maksymalizacji efektu antywibracyjnego, a drugi stworzono, aby kontrolować i eliminować występowanie energii rezydualnej (resztkowej).
Precyzyjnie wypolerowana płyta granitowa połączona jest z anodyzowaną na czarno aluminiową obudową. M3X oferuje optymalną jakość brzmienia, elegancki wygląd i odporną na zarysowania konstrukcję platformy, zapewniającą wiele lat bezproblemowego użytkowania.

Unikalne cechy platformy antywibracyjnej S1:
Szeroki zakres redukcji wibracji, maksymalizujący jakość brzmienia.
Wysoka skuteczność działania na różnorodnych powierzchniach.
Niska wysokość i kompaktowe wymiary platformy minimalizują problemy z jej ustawieniem.
S1 pasuje idealnie do firmowych stolików i może być w nich montowana bez jakichkolwiek modyfikacji (dotyczy: S1-1719 i S1-1921).

Wymiary dwóch standardowych platform antywibracyjnych S1:

S1-1921
Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 53,3 x 48,3 x 7,6 cm

S1-1719
Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 48,3 x 43,2 x 7,6 cm
Trzy standardowe opcje obciążenia platformy antywibracyjnej S1:

RD (Czerwony): 0-20 kg
GRN (Zielony): 20-34 kg
BL (Niebieski): 34-61 kg

R1 Isolation Base – platforma antywibracyjna

,,Platforma antywibracyjna R1 jest konstrukcją wywodzącą się z platformy S1. Posiada takie same podstawowe rozwiązania antywibracyjne jak S1, które połączono z plintą o 60% grubości plinty z S1. Nowy, innowacyjny panel górny i dolny pozwalają osiągnąć wspaniałe brzmienie i doskonałą relację ceny do jakości.”

Michael Latvis, główny konstruktor w firmie HRS

S1 to wysoce innowacyjna konstrukcja, pozwalająca eliminować wibracje, oferując dzięki temu lepszą jakość dźwięku. Jest ona wykonana z pięciu różnych materiałów, na które składają sie m.in. obramowanie obudowy z tłoczonego aluminium lotniczego oraz elementy firmowego systemu izolacji antywibracyjnej.
Maksymalne obciążenie platformy jest dobierane do wagi konkretnego urządzenia, tak samo jak w przypadku platform S1 i M3X. Poziom dopuszczalnego obciążenia może być w przyszłości modyfikowany. R1 jest wynikiem wielu badań i prac konstrukcyjnych, które pozwoliły stworzyć unikalny produkt o wyjątkowych właściwościach.
Platforma R1 jest produkowana w dwóch standardowych wymiarach. Każdy z nich może zostać zamówiony w jednej z trzech dostępnych opcji maksymalnego obciążenia.
Jeśli jednak żaden ze standardowych wymiarów lub wartości maksymalnego obciążenia R1, nie będzie spełniał wymagań klienta, to w takiej sytuacji firma HRS i jej lokalny dystrybutor zaoferują wiele możliwych rozwiązań konstrukcyjnych platformy M3X dopasowanych pod konkretne zamówienie.

Unikalne cechy platformy antywibracyjnej R1:
Szeroki zakres redukcji wibracji, maksymalizujący jakość brzmienia.
Wysoka skuteczność działania na różnorodnych powierzchniach.
Niska wysokość i kompaktowe wymiary platformy minimalizują problemy z jej ustawieniem.
R1 pasuje idealnie do firmowych stolików i może być w nich montowana bez jakichkolwiek modyfikacji (dotyczy: R1-1719 i R1-1921).

Wymiary dwóch standardowych platform antywibracyjnych R1:

R1-1921
Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 48,3 x 53,3 x 7,6 cm

R1-1719
Wymiary: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 43,3 x 48,3 x 7,6 cm

Trzy standardowe opcje obciążenia platformy antywibracyjnej S1:

RD (Czerwony): 0-27,3 kg
GRN (Zielony): 27,3-45,5 kg
BL (Niebieski): 45,5-72,7 kg

MXR Audio Stands – referencyjny stolik antywibracyjny

Stolik antywibracyjny MXR to referencyjna konstrukcja firmy HRS, która pozwala na eliminację wibracji oferując nowy poziom jakości dźwięku. Szkielet konstrukcyjny MXR składa się z sześciu różnych materiałów, w tym z tłoczonego aluminium lotniczego i nietypowych elementów wykończenia zamontowanych na kompozytowej ramie wewnętrznej. Wysoko oceniane platformy antywibracyjne HRS są montowane bezpośrednio na ramie MXR. Stolik stanowi wówczas doskonałą konstrukcję antywibracyjną, która jednocześnie oferuje wyjątkową funkcjonalność i wszechstronność. To ostatni stolik audio/video jakiego będziecie kiedykolwiek potrzebować.

Unikalne cechy referencyjnego stolika antywibracyjnego MXR:
W pełni regulowany system montażu półek/platform antywibracyjnych (możliwość dopasowania ilości półek i miejsca ich montażu).
Strukturalna konstrukcja zapewniająca szeroki zakres redukcji wibracji.
Możliwość montażu półki/platformy ze standardową lub wykonaną na zamówienie wersją maksymalnego obciążenia.
Bezproblemowy dostęp do kabli, dzięki konstrukcji bez pionowych lub poziomych zewnętrznych belek wzmacniających.
Nieograniczona możliwość rozbudowy gwarantująca wieloletnie użytkowanie i niewrażliwość na zmiany urządzeń audio/video.

Cztery wsporniki z tłoczonego aluminium podtrzymują każdą półkę. Wsporniki są regulowane w pionie pozwalając na idealne dopasowanie przestrzeni potrzebnej danemu urządzeniu. W dowolnym momencie istnieje możliwość montażu lub demontażu półki bez jakiejkolwiek modyfikacji struktury stolika lub wpływu na jego wyjątkowe właściwości i prezencję. MXR został stworzony po to, aby stać się ostatnim stolikiem audio/video jaki kiedykolwiek kupisz.
MXR dostępny jest w jednym standardowym wykończeniu (Mahogany) i w trzech wykończeniach typu Premium: Walnut Burl, Piano Black oraz Birds Eye Maple
Istnieje możliwość wykonania na indywidualne zamówienie różnych konfiguracji stolika MXR o wykończeniu dobranym idealnie do wnętrza pokoju odsłuchowego lub okleiny posiadanych kolumn głośnikowych. Proszę skontaktować się z lokalnym dystrybutorem, który z przyjemnością wyjaśni wszystkie szczegóły.

Wymiary standardowych stolików antywibracyjnych MXR:

MXR-1719-3V
Wymiary stolika: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 69 x 43 x 79 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 48 x 43 cm
Ilość półek/platform: 3

MXR-1719-4V
Wymiary stolika: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 69 x 43 x 104 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 48 x 43 cm
Ilość półek/platform: 4

MXR-1921-3V
Wymiary stolika: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 74 x 48 x 79 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 53 x 48 cm
Ilość półek/platform: 3

MXR-1921-4V
Wymiary stolika: (Szerokość x Głębokość x Wysokość) 74 x 48 x 104 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 53 x 48 cm
Ilość półek/platform: 4

SXR Audio Stands – stolik antywibracyjny

,,To co usłyszałem dzięki SXR spowodowało dużo większy efekt niż bym się tego spodziewał” (…) ,,Kupuję stolik antywibracyjny SXR firmy Harmonic Resolution Systems”.

Michael Fremer, “Stereophile”

Stolik SXR jest konstrukcją wywodzącą się bezpośrednio od referencyjnego modelu MXR. Posiada specjalną konstrukcję ramy nośnej współpracującej z systemem antywibracyjnym HRS, które to rozwiązanie eliminuje zakłócenia powstające w wyniku drgań, zapewniając lepszy poziom jakości dźwięku. Modularna konstrukcji ramy SXR została wykonana z tłoczonego aluminium lotniczego z wykorzystaniem firmowego systemu kontroli rezonansów. Wysoko oceniane platformy antywibracyjne HRS są montowane bezpośrednio na ramie SXR. Stolik stanowi wówczas doskonałą konstrukcję antywibracyjną, która jednocześnie oferuje wyjątkową funkcjonalność i wszechstronność. SXR charakteryzuje się modułową budową, umożliwiającą jego rozbudowę w pionie i poziomie, w dowolnym momencie. Jeden moduł może stanowić idealną podstawę dla końcówki mocy, a w zależności od potrzeb można dodawać ich coraz większą liczbę, tworząc doskonałe rozwiązanie dla rozbudowanych systemów audio/video.

Unikalne cechy stolika antywibracyjnego SXR:
W pełni regulowany system montażu półek/platform antywibracyjnych (możliwość dopasowania ilości półek i miejsca ich montażu).
Strukturalna konstrukcja zapewniająca szeroki zakres redukcji wibracji.
System poziomowania, z zabezpieczeniem stabilności stolika.
Możliwość montażu półki/platformy ze standardową lub wykonaną na zamówienie wersją maksymalnego obciążenia.
Bezproblemowy dostęp do kabli, dzięki konstrukcji bez pionowych lub poziomych zewnętrznych belek wzmacniających.
Nieograniczona możliwość rozbudowy gwarantująca wieloletnie użytkowanie i niewrażliwość na zmiany urządzeń audio/video.
Konstrukcja ramy przystosowana do stosowania półek/platform antywibracyjnych M3X i S1.

Dwa wsporniki z tłoczonego aluminium podtrzymują każdą półkę. Właściciel SXR może wybrać współczynnik odległości pomiędzy poszczególnymi komponentami umieszczonymi na półkach poprzez dobór odpowiednich rozpórek. Standardowe dostępne odległości mogą wynosić 6, 8 lub 10 cali. W przyszłości, jeśli nastąpi wymiana urządzenia, będzie można ustawić pożądaną odległość, dzięki zamówieniu nowych rozpórek u lokalnego dystrybutora.
Typowe konfiguracje stolików SXR są podane poniżej. Jest to tylko wybór kilku przykładowych konfiguracji. Aby uzyskać więcej informacji na ten temat proszę skontaktować się z lokalnym dystrybutorem HRS. We wszystkich podanych poniżej przykładach odległości pomiędzy półkami wynoszą 8 cali.

SXR-1921-1V
Wymiary stolika: (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 69 x 11,4 x 48,3 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 53 x 48 cm
Ilość półek/platform: 1

SXR-1921-2V
Wymiary stolika: (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 69 x 42 x 48,3 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 53 x 48 cm
Ilość półek/platform: 2

SXR-1921-3V
Wymiary stolika: (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 69 x 71 x 48,3 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 53 x 48 cm
Ilość półek/platform: 3

SXR-1921-4V
Wymiary stolika: (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 69 x 101,6 x 48,3 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 53 x 48 cm
Ilość półek/platform: 4

SXR-1719-1V
Wymiary stolika: (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 64 x 11,4 x 43 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 48 x 43 cm
Ilość półek/platform: 1

SXR-1719-2V
Wymiary stolika: (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 69 x 42 x 48,3 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 48 x 43 cm
Ilość półek/platform: 2

SXR-1719-3V
Wymiary stolika: (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 69 x 71 x 48,3 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 48 x 43 cm
Ilość półek/platform: 3

SXR-1719-4V
Wymiary stolika: (Szerokość x Wysokość x Głębokość) 69 x 101,6 x 48,3 cm
Wymiary półki/platformy: (Szerokość x Głębokość) 48 x 43 cm
Ilość półek/platform: 4

Standardowo stoliki antywibracyjne SXR posiadają wykończenie w kolorze czarnego anodyzowanego aluminium. W przypadku ustawiania na stoliku wyjątkowo dużych urządzeń, dostępne są opcjonalne podpory, które montuje się na górnej ściance modułu. Pozwalają one na zamontowanie wykonanych na zamówienie dużych platform antywibracyjnych, przeznaczonych zwykle dla nadwymiarowych gramofonów i końcówek mocy.

Custom Systems - produkty antywibracyjne na indywidualne zamówienie

Harmonic Resolution Systems jest firmą dobrze znaną z wytwarzania referencyjnych produktów antywibracyjnych. Kolejną jej specjalnością jest produkcja na indywidualne zamówienie. HRS oferuje wiele możliwych konfiguracji stolików MXR i platform M3X.
Proszę skontaktować się z lokalnym dystrybutorem, który z przyjemnością wyjaśni wszystkie szczegóły dotyczące możliwości dokonania indywidualnego zamówienia.
Specjalne podpory (ang. solid brace inserts) umożliwiają drastyczne zwiększenie wartości maksymalnego obciążenia stolików i platform antywibracyjnych. To rozwiązanie może być stosowane z każdym stolikiem MXR. Istnieje możliwość stworzenia podwójnego stolika antywibracyjnego z dwoma rzędami półek/platform antywibracyjnych. Wszystkie stoliki MXR mogą posiadać indywidualnie zamówiony rodzaj wykończenia paneli bocznych, idealnie pasujący do kolorystyki wnętrz lub kolumn głośnikowych.

Źródło: Hi-Fi Club