22 Lipiec 2021

PRO-JECT AUDIO SYSTEMS Debut PRO

Gramofon na 30-lecie istnienia tej ikonicznej marki

Źródło: Pro-Ject Audio Systems

→ GRAMOFON

Austriacka firma Pro-Ject Audio Systems przygotowała na swoje 30-lecie wyjątkowy produkt, gramofon Debut PRO. Zamiast opracowywać kosmicznie drogi, flagowy model, firma pokazała, co można zrobić z jej podstawowym modelem Debut.


Pro-Ject Audio Systems Debut PRO High Fidelity News (2)


Producent mówi o nim w ten sposób:

Zawsze skupialiśmy się na materiałach i technologii. Funkcjonalność zawsze dyktowała kształt i design naszych gramofonów. Do dziś nasze projekty są czyste i funkcjonalne w duchu pierwszego Pro-Jecta wykonanego z najwyższej jakości materiałów: MDF, stali, aluminium, szkła i węgla. Nie używamy plastiku ze względu na dźwięk, trwałość i miłość do środowiska. Rezultatem jest zawsze prosty, ale wysokiej jakości, świetnie brzmiący produkt w niskiej cenie. Debut Carbon EVO zrewolucjonizował serię Debut w 2020 roku. Teraz Debut PRO podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej. Zaprojektowaliśmy nie tylko nowy gramofon, ale także zupełnie nową wkładkę. W ten sposób z okazji 30-lecia ponownie wracamy do naszych korzeni.

Nowości w Debiut PRO

  • NOWA wstępnie ustawiona wkładka Pick it PRO

  • NOWE jednoczęściowe ramię karbonowo-aluminiowe 8,6”

  • NOWY precyzyjny aluminiowy talerz + tłumienie TPE

  • NOWY w pełni regulowany VTA

  • NOWY niklowany aluminiowy blok łożyska

  • Zawieszenie silnika z lepszym tłumieniem

  • Metalowe nóżki z regulacją wysokości

  • Elektroniczny przełącznik prędkości

  • Precyzyjny napęd pasowy z elektroniczną regulacją prędkości

  • 8 x ręcznie malowana obudowa z MDF

Ramię


Pro-Ject Audio Systems Debut PRO High Fidelity News (1)


Debiut PRO jest wyposażony w jednoczęściowe hybrydowe ramię węglowo-aluminiowe. Warstwa węglowa nadaje ramieniu wysoki stopień sztywności, a wewnętrzna rurka aluminiowa przejmuje tłumienie ramienia. Ta super sztywna i wyjątkowo wytłumiona konstrukcja ramienia zapewnia doskonałe śledzenie rowka płyty. Ramię gramofonowe 8,6″ z włókna węglowego i aluminium

Pick it PRO


Pro-Ject Audio Systems Debut PRO High Fidelity News (6)


Firma Ortofon wyprodukowała do tego systemu specjalną wkładkę: Pick it PRO. Jak czytamy w materiałach prasowych „zapewnia ona bardziej żywy i solidny dźwięk oraz przekonuje dużym zakresem dynamiki”.

Regulacja VTA i azymutu


Pro-Ject Audio Systems Debut PRO High Fidelity News (5)


Nowe ramię gramofonowe Debut PRO umożliwia regulację zarówno azymutu, jak i pionowego kąta śledzenia (VTA). Można płynnie regulować wysokość ramienia. Te ustawienia dają możliwość dostosowania ramienia do zmian wysokości z różnych mat gramofonowych lub innych wkładek, aby uzyskać jak najlepszą jakość dźwięku.

Elementy metalowe pokryte niklem

Elementy aluminiowe wykończone niklem zapewniają twardszą i bardziej odporną powierzchnię. Bardzo wysokiej jakości i trwałe komponenty pomagają nam ograniczać materiały, które z czasem starzeją się, jak tworzywa sztuczne. Precyzyjnie frezowane elementy CNC są idealnie dopasowane optycznie i podkreślają nowoczesny, prosty i elegancki design

Talerz i silnik

Talerz z odlewanego ciśnieniowo aluminium ma nową konstrukcję i został precyzyjnie wyważony. Od wnętrza przymocowano do niego pierścień z TPE (termoplastyczny elastomer), który pomaga wytłumić rezonanse i zminimalizować kołysanie dźwięku.


Pro-Ject Audio Systems Debut PRO High Fidelity News (4)


Sterowany elektronicznie silnik sterowany jest przełącznikiem, którym zmieniamy prędkość obrotową. Okrągły pasek umożliwia odtwarzanie 78 obr./min płyt szelakowych. Jak deklaruje producent, wibracje silnika nie docierają do wkładki dzięki nowemu, sprawdzonemu zawieszeniu silnika, które zapewnia doskonałe odsprzęgnięcie.

Cena

Debiut Carbon PRO wraz z wkładką (docisk dostępny osobno) kosztuje 750 € (z VAT)

www.PROJECT-AUDIO.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GRAMOFON

Więcej o...
PRO-JECT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer