27 Październik 2021

Linn Klimax LP12 (2021)

Najnowsza wersja flagowego gramofonu szkockiej firmy

Źródło: Linn

→ GRAMOFON

Szkocka firma Linn ogłosiła dzisiaj wprowadzenie do sprzedaży najnowszej wersji swojego flagowego gramofonu Klimax LP12. Jego oficjalna premiera będzie miała miejsce tej soboty, 30 października, w Eindhoven podczas wystawy Dutch Audio Event.

Klimax LP12 with Ekstatik - 3Q playing_72

LP12 jest teraz wyposażony w nowy zasilacz Radikal, który „zarządza prędkością”,, a także silnik o nowej konstrukcji. Dodatkowo gramofon ten wyposażony jest w całkowicie nową flagową wkładkę Ekstatik. Jak czytamy w materiałach firmowych, „z nowym Klimax LP12 słuchacze będą mogli doświadczyć swoich ulubionych płyt – zarówno ukochanych klasyków, jak i tych świeżo odpakowanych – jakby słuchali ich po raz pierwszy”.

Linn_Ekstatik_3Q_72

W nowym Klimax LP12 zawarto ponad czterdzieści ulepszeń wprowadzonych w całej czterdziestoośmioletniej historii firmy dla gramofonu Sondek LP12. Gilad Tiefenbrun, dyrektor zarządzający Linn, mówi o tych zmianach:

Informowanie świata o nowych wersjach gramofonu Sondek LP12 to zawsze ekscytujący czas w firmie Linn; ale kiedy poprawiamy jego najlepszą wersję, Klimax LP12, jest to podwójnie ekscytujące. Dzięki nowemu silnikowi Radikal, jednostką sterującą silnika i zasilaczem – a także nowej referencyjną wkładce Eksstatik – osiągnęliśmy zdumiewający skok jakości dźwięku”.

Cena

Cena gramofonu (bez VAT) wynosi £19 990. Dostępne są również osobno – wkładka Eksstatik, za £5040 oraz Radikal, za £5960.

www.LINN.co.uk

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GRAMOFON

Więcej o...
LINN

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer