27 Wrzesień 2017

Pro-Ject 2-XPERIENCE CLASSIC SB DC

GRAMOFON

Źródło: Q21

W salonie Q21 jest już dostępny gramofon Pro-Ject 2-Xperience Classic SB DC z wkładką Ortofon 2M-Silver.

Konstrukcja 2-Xperience SB DC została oparta na koncepcie gramofonu 2-Xperience. Jednak w odróżnieniu od swojego poprzednika, została wyposażona w nowy typ zasilania i stabilizacji silnika, z możliwością elektronicznej zmiany obrotów 33/45. Na pokładzie nowego gramofonu Pro-Jecta znaleźć można także ramię PJ 9cc EVO. Co więcej, 2-Xperience Classic SB DC został również wyposażony w wysokiej klasy wkładkę gramofonową Ortofon 2M-Silver typu MM, której uzwojenia wykonane są ze srebra.

Masywny chassis wykonano z MDF-u przy użyciu eliminującej szkodliwe rezonanse konstrukcji. Talerz gramofonu wykonano metodą kanapkową – górna płaszczyzna pokryta jest warstwą 4 mm winylu. Dokręcany docisk płyty – Record clamp – ma „skutecznie eliminować wibracje płyty i nie obciążać zbytnio łożysko talerza”. Jak podaje Q21, brzmienie gramofonu „owocuje z korzyści użycia bez-rezonansowego talerza w odniesieniu do efektu ‘’dzwonienia’’ towarzyszącego talerzom z metalu czy szkła”.

Gramofon Pro-Ject 2-Xperience SB DC jest już dostępny w Q21. Jak zaznacza pabianicki salon, klient zainteresowany budową i rozwojem systemu analogowego ma zagwarantowane „pełne wsparcie w [jego] doborze i konfiguracji”.Więcej o...
PRO-JECT

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer