22 Wrzesień 2021

MoFi Electronics Fender x MoFi PrecisionDeck Limited Edition

Specjalna wersja gramofonu MoFi PrecisionDeck w wykończeniu Fendera

Źródło: Mobile Fidelity Sound Lab

→ GRAMOFON

MoFi Electronics, gałąź firmy Mobile Fidelity Sound Lab zajmująca się produkcją gramofonów,  wprowadziła do produkcji specjalną wersję modelu PrecisionDeck w wykończeniu znanym z gitar Fendera.

MoFi Electronics Fender x MoFi PrecisionDeck Limited Edition (1)

Limitowana edycja gramofonu została przygotowana wspólnie przez obydwie firmy i otrzymała górną płytę w kolorach używanych przez Fendera we wczesnych latach 50. w modelach Fender Precision Bass, Stratocaster oraz Telecaster. Płyta ta wykonywana jest w dokładnie tych samych warsztatach, co wspomniane gitary.

Na gitarach tej firmy grali wszyscy najważniejsi muzycy, mistrzowie wielu gatunków muzycznych, że wymienimy chociażby takich jak: Jimi Hendrix, Bruce Springsteen, David Gilmour, Stevie Ray Vaughan, Eric Clapton, Jeff Beck, Pete Townshend, George Harrison, Mark Knopfler, Keith Richards, Robbie Robertson, Steve Cropper, Joe Strummer, Bill Frisell, Waylon Jennings, Muddy Waters, Donald „Duck” Dunn, Sting, Carol Kaye, Pino Palladino i George Porter.

MoFi Electronics Fender x MoFi PrecisionDeck Limited Edition (2)

MoFi o tym produkcie pisze w następujący spośób:

Co równie ważne, PrecisionDeck jest kontynuacją amerykańskiej spuścizny, którą Leo Fender rozpoczął w swoim garażu około osiemdziesiąt lat temu, a którą Mobile Fidelity wykorzystał ponad cztery dekady temu na swoich pierwszych nagraniach. Fender i Mobile Fidelity Electronics z dumą kontynuują to dziedzictwo. PrecisionDeck to autentyczna współpraca między dwoma liderami branży i innowatorami – oraz połączenie historii, muzyki i ulubionych artystów, które jest zarówno głęboko osobiste, jak i spersonalizowane, dzieło, które ucieszyłby samego Leo Fendera.

Przypomnijmy, że wcześniej całą serię gramofonów noszących logotypy płyt Beatlesów oferowała firma Pro-Ject. Cena modelu Fender x MoFi PrecisionDeck Limited Edition wynosi 3495 USD (w USA).

MOFI.com

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GRAMOFON

Więcej o...
MoFi ELECTRONICS

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer