News

Dział newsów:
news@highfidelity.pl

03 Kwiecień 2020

JBLpomaga

#JBLpomaga

Polski dystrybutor sprzętu marki JBL (słuchawki, głośniki, systemy kina domowego) postanowił przekazać 10 000 przyłbic ochronnych śląskim szpitalom. Firma, której siedziba znajduje się w Katowicach, postanowiła wesprzeć placówki zdrowotne swojego regionu pod hasłem #JBLpomaga, wspierając równocześnie polski biznes. Zaprzyjaźniona polska firma PrintCafe.pl wyprodukuje dla JBL przyłbice ochronne, które przekazane zostaną śląskim szpitalom.

Więcej

03 Kwiecień 2020

ENGLISH ELECTRIC w Chord

ENGLISH ELECTRIC nowa/stara marka

Marka ENGLISH ELECTRIC jest obecnie własnością firmy CHORD COMPANY i będzie funkcjonowała w ramach struktur projektowania, produkcji, sprzedaży i dystrybucji firmy Chord. English Electric jest marką inżynieryjną, która produkowała szeroką gamę wyrobów przemysłowych, począwszy od samolotów, poprzez lokomotywy kolejowe, generatory energii elektrycznej, silniki elektryczne, aż po wczesne komputery itp… Pierwszym produktem wprowadzonym pod nową marką English Electric jest EE 8Switch, 8-portowy przełącznik Gigabit Streaming Audio.

Więcej

03 Kwiecień 2020

Mobile Fidelity UltraDeck

Mobile Fidelity ULTRADeck | gramofon

Nowy polski dystrybutor amerykańskiego specjalisty, firmy MOBILE FIDELITY SOUND Lab., znanej z doskonałych reedycji nagrań na płytach LP i SACD w serii „Original Master Recording” (w przeszłości również na płytach CD oraz gold-CD), informuje o tym, że dostępny jest już gramofon UltraDeck, produkt wydzielonej części tego producenta, Mo-Fi Electronics.

Więcej


02 Kwiecień 2020

rejoice-tony-allen-hugh-Masekela-vinyl

Słuchamy: TONY ALLEN & HUGH MASEKELA

20 marca 2020 roku wydana została płyta dwóch gigantów muzyki: perkusisty afrobeat Tony’ego Allena oraz, zmarłego w 2018 roku, południowoafrykańskiego trębacza Hugh Masekela; płyta nosi tytuł „REJOICE”. Słuchaliśmy jej w systemie redakcyjnym „High Fidelity” z plików MQA Studio 24/96 w serwisie TIDAL.

Więcej

02 Kwiecień 2020

Sennheiser MOMENTUM TRUE WIRELESS 2

MOMENTUM TRUE WIRELESS 2 w Polsce

APLAUZ, dystrybutor firmy Sennheiser, poinformował o tym, że druga generacja MOMENTUM True Wireless jest od dzisiaj dostępna w Polsce. Od dziś do sprzedaży na polskim rynku wprowadzono także słuchawki MOMENTUM 3 w kolorze Sandy White.

Więcej

02 Kwiecień 2020

REL S/510

REL w dystrybucji AUDIO CENTER POLAND

Brytyjski REL należy do najbardziej znanych specjalistów oferujących subwoofery aktywne. Od 1 kwietnia jej przedstawicielem na terenie Polski jest firma AUDIO CENTER POLAND.

Więcej


02 Kwiecień 2020

MDG-DENON-Brtahms-Schumann_Grimaud_L.indd

MDG | premiery płytowe • kwiecień 2020

Założone w 1978 roku niemieckie wydawnictwo MUSIKPRODUKTION DABRINGHAUS UND GRIMM poinformowało o pięciu premierach, które będą miały miejsce w kwietniu: GABRIEL FAURÉ „Complete Piano Quintets”, HÉLÈNE GRIMAUD „Early Recordings Vol. 1” i inne.

Więcej

01 Kwiecień 2020

shadows card sleeve bez wykrojnika

THE SHADOWS „FBI (rare recordings)”

„FBI (rare recordings 1959-1962)” jest pierwszą płytą zagranicznego wykonawcy w sklepie KAMELEON RECORDS. To składanka legendarnej i (przynajmniej do niedawna) bardzo lubianej i szanowanej przez wszystkich fanów rocka w Polsce grupy gitarowej. Dla porządku przypomnimy, że THE SHADOWS to absolutna ekstraklasa gitarowego grania i to właśnie od nich zaczął się prawdziwy boom popularności gitary elektrycznej.

Więcej

01 Kwiecień 2020

HIGH FIDELITY 192

„HIGH FIDELITY” | № 192 • kwiecień 2020

192. numer „High Fidelity” – już dzisiaj w sieci. W numerze, między innymi, Chord Electronics ULTIMA 5, Fezz Audio GRATIA, Graham Audio LS5/9f, Brinkmann TAURUS, Pro Audio Bono CERAMIC 80 SN.

Więcej


Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer