pl | en

UPGRADE SPRZĘTU POD ARCAMA A19 cz. 2

Drogi Panie Wojciechu!

Dziękuję za poprzednie rady dotyczące sprzętu (zakup kabli i listwy Supry oraz podkładki antywibracyjne to był bardzo dobry zakup). Jak już wcześniej pisałem mam obecnie wzmacniacz Arcama A19, CD NAD 544 i kolumny ESA Vivace3 + kable RCA Furutech u2.1 oraz Chord Rumour 2. Niedawno miałem okazję wypożyczyć kable Cardas Microtwin i Twinlink, Kimber 4TC i zauważyłem, że poprawa jakości jest kolosalna. Słuchałem też rDAC-a Arcama i zmiana była na plus (choć już nie tak duża). W związku z tym wiem z pewnością, że muszę zmienić kable i myślę nad zmianą CD, wzmacniacz A19 zostaje, ponieważ bardzo mi odpowiada. Moje pytanie brzmi:
1. Jakie kable mógłbym kupić, aby poczuć jak największą zmianę i nie rozjaśnić za bardzo dźwięku (może to być kwota do 1 tys. zł za każdy kabel),
2. Jakie źródło poleciłby Pan w miejsce NAD-a 545 (może być też jakiś DAC - wszystko w cenie do 3 tys.)?

Pozdrawiam serdecznie
KrystianPanie Krystianie!

Po pierwsze nie szkodzić – to zawsze się w audio sprawdza. Może więc po prostu wejść w Cardasa? Jeśli jednak nie, to warto wypróbować związek Acrolinka i Oyaide – ten pierwszy był ostatnio sprzedawany w promocji (interkonekt), proszę spytać o model, a drugi ma fajne kable głośnikowe, niedrogie. To powinno być to, czego pan szuka.
Jeśli chodzi o źródło, to myślę, że najlepiej trzymać się sprawdzonych rozwiązań – po prostu irDAC Arcama. A potem do niego dobry zasilacz. I będzie super.

Pozdrawiam serdecznie
Wojtek Pacuła