pl | en

GŁOŚNIKI MA SILVER 10

Panie Wojtku!

Chcę zając kilka chwil i zadać pytanie. Głośniki MA Silver 10 dotarły do mnie kilka tygodni temu i, tak jak poprzednie RX8, zamówiłem je w kolorze black gloss. Na początku nie było ciekawie, musiałem zrezygnować z Supry, dźwięk był zbyt ciepły i nie tak wyraźny jak z RX8, ale od samego początku poczułem ten bas o którym marzyłem, więc zabrałem się do pracy.

Po wypożyczeniu od przyjaciół kilku kabelków różnej maści oraz korzystając ze swojej kolekcji lamp elektronowych dostroiłem system do osobistych preferencji. Jednoczenie przy wpięciu Argentum GCG 10/4 zauważyłem pewien niewielki mankament w dźwięku – srebro uwypukliło odrobinę szorstki charakter wysokich tonów, które - jak sobie przypominam - były natychmiast zauważalne po zamianie Primaluny One na Two, jednakże ogólnie dźwięk Two odpowiadał mi bardziej. W opinii, którą otrzymałem wspomniał Pan o mocniejszym wzmacniaczu do systemu z Sil 10. Tranzystora nie chcę i jak na moje potrzeby Two radzi sobie nieźle. No i do tego mam pełną szufladę lamp. Toteż pomyślałem o trochę nowszym i mocniejszym lampowcu, ale z innej stajni - Ayon Spirit III (nadarzyła się być może okazja i cena jest w moim zasięgu). Ktoś w necie wypowiadał się jak pięknie brzmi na Spirit III Megadeth i nie tylko a może to reklama? Śledząc recenzje na „High Fidelity” wiem że odsłuchiwał Pan te integry i tu moje pytanie: Czy to dobry pomysł, czy niczego nie zepsuję?
Miałem pewne kłopoty aby Sil 10 z Two zagrały w miarę wyraźnie i mam życzenie, aby kolejny wzmacniacz był nie mniej wyrazisty w odbiorze muzyki i troszkę lepszy brzmieniowo od poprzednika.

Pozdrawiam
AdamWitam!

Tak, Spirit III niczego nie zepsuje, a dostarczy znacznie więcej mocy. Ale, jeśli to możliwe, posłuchałbym na wszelki wypadek wzmacniacza LAR IA-30T. A może jeszcze inaczej - jeśli panu odpowiada brzmienie Prima Luny, to dlaczego nie pomyśli pan o mocniejszej wersji, może przedwzmacniacz i końcówka? Jeśli jakaś firma spełnia oczekiwania, a chcemy czegoś więcej, to po prostu idziemy wyżej, tak to widzę. Ale jeśli chce pan coś więcej zmienić, To Ayon jak najbardziej.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła