pl | en

Prośba o pomoc w wyborze wzmacniacza

Witam!

Mam do Pana jak i do szerokiego grona highfidelity.pl prośbę w wyborze sprzętu muzycznego. Obecnie słucham muzyki na zestawie Harmana/Kardona, ale chciałabym wymienić na coś bardziej muzykalnego i cieplejszego. Z pośród tysiąca sprzętów wybrałam dwa: Ayon Orion (koszt: 5999 zł) i Leben SC-300 (koszt: 6100 zł) i jest wystawiony na aukcji jako Pana były sprzęt. Czy to prawda? I czy rzeczywiście wymiana na lampy Philipsa to dobre posunięcie?
Chciałabym wiedzieć, który z nich jest lepszy, bardziej muzykalny i uniwersalny (pod różne gatunki muzyczne), by wokal był dobrze formułowany i wychodził przed kolumny, a nie wtapiał się w muzykę. Który jest również łatwiejszy w konfiguracjach (z CD oraz kolumnami). Czy w ogóle w tym przedziale cenowym to dobre wybory? Czy warto jeszcze na coś innego spojrzeć?

Dziękuję za pomoc
MagdalenaPani Magdo!

Rzeczywiście to jest mój pierwszy wzmacniacz Lebena (teraz mam trzeci…); jestem do tej marki bardzo przywiązany. Obydwa urządzenia dadzą pani to, czego szuka, ale:
1. Leben jest mniej uniwersalny, trzeba z sensem dobrać do niego kolumny – Spendor, Harbeth itp.
2. Tak, lampy warto wymienić.
3. Ayon jest znacznie bardziej uniwersalny, ale nie jest tak „kultowy” jak Leben.

Jeśli dopiero zaczyna pani kompletowanie systemu i zakup kolumn jest przed panią, sugeruję Lebena. Jeśli jednak kupno kolumn to dalsza przyszłość – lepszy będzie Orion. Obydwa urządzenia są naprawdę fajne, ale w obydwu po jakimś czasie warto wymienić lampy.

Pozdrawiam serdecznie i życzę pięknych chwil z którymkolwiek urządzeniem (sory, że tak seksistowsko zabrzmiało, ale nie to miałem na myśli…).

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła