pl | en

CHORD & PRIMARE

Witam!

Stoję przed ostatnim wyborem (nie wiem czy zachowałem właściwą kolejność:), jeżeli chodzi o mój system audio. Brakuje mi tylko interkonektu, który ma współpracować z Primare serii 21 i kolumnami podstawkowymi Swans M3, które są połączone z elektroniką kablami Van den Hul Magnum Hybrid. 
Jeżeli chodzi o połączenie RCA zdecydowałem się na firmę CHORD. Znalazłem wiele potwierdzeń synergii tych kabli z elektroniką Primare, włącznie z tym, że firma na wielu prezentacjach używa kabli właśnie tej firmy.
Wchodząc w szczegóły - rozpatruję zakup Chameleona Silver Plus i Chorusa 2. Cena dwukrotnie wyższa tych drugich, ale jeżeli miało by być lepiej - zdecyduję się. Moje pytanie: w kilku słowach czego mogę spodziewać się po tych kabelkach, co zyskam kupując Chorusa 2.
Moje preferencje to szczegółowość, dobre wypełnienie, solidny, głęboki bas... Ale pod kontrolą.
Z góry dziękuję za poświęcony i mimo wakacyjnej pory spodziewam się odpowiedzi, która rozwieje moje ostatnie rozterki.

Pozdrawiam
Andrzej
Olsztyn


Panie Andrzeju!

Chordy to super wybór. To prawdziwa firma, tj. projektująca i wykonująca swoje kable samodzielnie według sprawdzalnych, technicznych podstaw. Dlatego jej kable wpasowują się w większość systemów bez żadnego kłopotu. Przy kupnie kabli zawsze mam tę samą odpowiedź – proszę kupić najdroższy, na jaki pana stać. Zawsze, w 100%, przy dobrze zestawionym systemie, daje to dużą poprawę dźwięku. Droższy Chord jest po prostu dużo bardziej rozdzielczy i mniej zawoalowany. Nie, żeby ten pierwszy był zły, ale naprawdę słychać, za co się płaci… Pozdrawiam i życzę pięknych odsłuchów!
Wojciech Pacuła