pl | en

Jakie kolumny za 1000-1400zł

Witam!

Na początku chciałbym powiedzieć, że rozpoczynam przygodę z zestawami stereo hi-fi. Od zawsze zajmowała mnie muzyka w każdym wydaniu i na każdym sprzęcie. Jakiś czas temu kupiłem kilka winyli i się zaczęło...
Podczas przeszukiwania internetu i zdobywania kolejnych wiadomości trafiłem na highfidelity.pl. Od tamtego czasu jestem zafascynowany Państwa stroną, z której czerpię pełnymi "garściami" i spędzam godziny nad artykułami. Staliście się wyznacznikiem i wzorem opinii.

Mam problem z wyborem kolumn... Ostatnio zakupiłem zadbany wzmacniacz Pioneer a602 i planuję zakupić, oczywiście w przyszłości, coś z wyższej półki.

Rozpoczynam dopiero przygodę z dźwiękiem porządnej jakości i taki docelowo chciałbym uzyskać. Mój budżet jest bardzo ograniczony i na kolumny mogę wydać 1000-1500 zł. Pomieszczenie odsłuchowe ma około 15 -18 metrów, a muzyka jakiej słucham to jazz, blues i wokale, choć i czasem poszaleć się zdarza...
Zastanawiam się nad różnymi kolumnami ale wolałbym raczej kolumny podłogowe.
Wybrałem kilka używanych i proszę o poradę:

Eltax Liberty 5+
B&W 686
B&W 602 s3
KEF c5
KEF Q4 - wydają mi się atrakcyjne
KEF IQ7

Chciałbym, aby te kolumny na prawdę dały mi dużo satysfakcji a przez różne fora mam coraz większy mętlik w głowie.

Bardzo proszę pomoc i poradę, a grono pasjonatów się powiększy.

Pozdrawiam,
ZbyszekPanie Zbyszku!

Ciepło na sercu się robi – dziękuję!

Jeśli chodzi o kolumny, poszedłbym w trochę innym kierunku. Poszukałbym jakiś starszych kolumn Spendora, Castle’a. Ale i wśród nowych można znaleźć coś fajnego – celowałbym w serię M Monitor Audio, niedrogie wolnostojące, nowe kolumny: LINK. Ale jeśli ma pan czas na poszukiwania, to właśnie używane Castle byłyby najlepsze.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła