pl | en

WYBÓR PIERWSZEGO SYSTEMU AUDIO

Witam serdecznie!

Niedawno razem z żoną podjęliśmy wspólną decyzję o zakupie zestawu audio. W związku z powyższym zwracam się do Pana z gorącą prośbą o pomoc w wyborze. Środki, jakie planujemy przeznaczyć na ten cel oscylują w granicach 8 - 10 tys. zł. Chcielibyśmy, by kwota ta pozwoliła na zakup wszystkich komponentów (w tym kolumn i kabli). Dodatkowo żonie zależy bardzo na obecności w zestawie tunera FM. Zdaję sobie sprawę z tego, że w tej sytuacji budżet nie jest imponujący i bardzo liczę na podpowiedzi z Pana strony.
Zestaw stanie w pokoju o powierzchni 24 m2 z aneksem kuchennym o dodatkowej powierzchni 8 m2.
Mieszkamy w budynku wielorodzinnym i jesteśmy szczęśliwymi rodzicami dwuletniego dziecka, więc muzyki często słuchamy dosyć cicho. Słuchamy różnych gatunków muzycznych, ale najbardziej zależy nam na jak najlepszym brzmieniu akustycznej muzyki gitarowej, smooth jazzu, Stinga, Claptona, Santany, ale również Cesarii Evory czy Angelique Kidjo. Co do sprzętu nie mamy na razie żadnych faworytów, natomiast mając na uwadze dość niski budżet nasze zainteresowanie wzbudziły kolumny Mission MX5. Jeszcze raz proszę o rady z Pana strony.

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam -
Piotr

Panie Piotrze!

Decyzja o zakupie audio jest zwykle bardzo intymną i osobistą sprawą, rozumie pan o co mi chodzi, prawda? To próba spełnienia jakiś dawnych pragnień, marzeń itp. Dlatego tak ważne jest, żeby to od razu było TO… No i ważne, że podjęliście ją państwo wspólnie!!!

Kierunków, w których za 8-10 tys. zł można pójść jest kilka. Najpierw chciałbym jednak zająć się tunerem – widzę, ze dla pana zony, podobnie jak dla mnie, radio jest ważną sprawą w życiu. Ponieważ odkąd pamiętam słucham Trójki, zawsze chciałem, żeby to grało jak najlepiej. Dlatego przeszedłem całą drogę, przez wiele, także drogich tunerów FM. I stwierdziłem, że nie ma to większego sensu, chyba żeby to był naprawdę drogi tuner Accuphase’a, czy Magnum Dynalab. Proponowałbym coś innego – po różnych próbach znalazłem coś, co daje nieporównywalnie większą frajdę niż tuner HiFi – radio Tivoli Model One lub wersję stereofoniczną. Proszę zobaczyć na mój wstępniak TUTAJ i zobaczyć o co chodzi. Zaręczam państwu, że muzyka i głos z tego czegoś daje prawdziwą ekscytację, a ponadto urządzenie świetnie wygląda.

Teraz mogę się skupić na reszcie. Nie piszą państwo, czy to mają być kolumny podłogowe, czy podstawkowe i czy odtwarzacz to ma być klasyczny CD, czy np. Blu-ray.
Dlatego proponowałbym takie dwa zestawy:

1. Kolumny Pylon Audio Pearl (podłogowe).
2. Wzmacniacz Music Hall a35.2 (lub 70.2).
3. Odtwarzacz CD Music Hall cd25.2.
4. Kable Chord. Kable sieciowe i listwa – Gigawatt.

1. Kolumny Castle z serii Knight (podstawkowe lub podłogowe).
2. Wzmacniacz Cyrus 6 lub Baltlab Epoca 3.
3. Odtwarzacz Blu-ray Cambridge Audio BD650.
4. Kable Chord lub Furutech.

Pierwsza propozycja jest o tyle ciekawa, że kolumny są naprawdę niedrogie, natomiast wzmacniacz znacznie droższy – ten układ się tu świetnie sprawdza. Druga wersja zakłada odtwarzacz BD jako źródło dźwięku (także płyty SACD i pliki audio), który można wykorzystać jako źródło obrazu. Taniej nie warto schodzić, bo to są zestawy naprawdę na długo, bardzo satysfakcjonujące.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła