pl | en

JAKI PRZEDWZMACNIACZ?

Witam!

Szukam i słucham ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem. Natomiast zacząłem się zastanawiać czy może nie pójść troszkę w kierunku urządzenia które będzie spełniało więcej niż jedną funkcję, a w związku z tym iż rozglądam się także za jakimś odtwarzaczem strumieniowym, pomyślałem o czymś w stylu ‘odtwarzacz strumieniowy + przedwzmacniacz liniowy + DAC’. Jednak w tym segmencie rynek ostatnio bardzo szybko się zmienia i muszę przyznać, że nie nadążam za nim, a powodem jest oczywiście brak czasu. Dlatego też pozwoliłem sobie po raz kolejny zwrócić się o pomoc do pana. Sam wyszperałem nowość Ayon’a, ich dziecko S-3. Przeczytałem recenzję (ze spotkania #80) i urządzenie wydaje się być tym czego szukam. Nie wiem tylko jak wygląda sterowanie. Dla mnie ideałem jeśli chodzi o wybieranie utworów to pilot z zestawu Squeezebox Duet.
A teraz do rzeczy J. Czy są jakieś urządzenia o klasie zbliżonej do S-3 którymi warto się zainteresować i jak pana zdaniem wpasowałby się u mnie wspomniany S-3. Przypomnę tylko, że kolumny to VA Beethoven Concert Grand, końcówka mocy Simaudio Moon W5.3 RS, a szukamy następcy przedwzmacniacza w której to roli występuje obecnie Trigon Energy. Jeżeli będzie to urządzenie zintegrowane to budżet wzrasta do 20 kzł. Zawsze przecież można powiedzieć – „Kochanie, to przecież dwa w jednym, więc musi więcej kosztować…”

Pozdrawiam -
Grzegorz

Witam!

S-3 jest wyjątkowy, ponieważ robi tak wiele rzeczy na raz tak dobrze. Jedynym urządzeniem, które byłoby równie ciekawe to Bladelius Embla (link), niestety swoje kosztuje. Nie znam Squeezeboxa, więc nie wiem, jak się nim steruje, sorry. Ale i Ayon, i Bladelius to odpowiedź na to, co pan potrzebuje. Ten drugi ma też czytnik CD i zgrywarkę płyt, bardzo dobrą. Bladelius gra trochę cieplej, w pełniejszy sposób, a Ayon jest dokładniejszy i bardziej dynamiczny.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła