03 Listopad 2021

Taga Harmony TAV-807

Nowa seria kolumn Taga Harmony, przeznaczona do kina domowego

Źródło: Polpak Poland

→ KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Dystrybutor polskiej marki Taga Harmony, firma Polpak Poland, poinformował o wprowadzeniu do sprzedaży nowej serii kolumn TAV-807.

Taga Harmony TAV-807 (2)

W skład nowej serii wchodzą kolumny podłogowe TAV-807F, podstawkowe TAV-807B, głośnik centralny TAV-807Coraz kolumny surround TAV-807S. Dostępne są one w jednym z kilku wykończeń: Black, Modern Wenge, Oak, Walnut i White. W materiałach prasowych czytamy:

Projektując flagowe modele TAV-807 naszym celem było stworzenie przykuwających wzrok kolumn głośnikowych o świetnym brzmieniu, które byłyby oferowane w przystępnych cenach, co jest znakiem rozpoznawczym serii Audio-Video.

Jak zawsze skupialiśmy się głównie na intensywnych testach odsłuchowych i dopracowaniu dźwięku, a nie na tworzeniu doskonałych specyfikacji na papierze, ponieważ muzyka i dźwięk to emocje, uczucia i pasja. Efekt końcowy zaowocował zespołami głośnikowymi, które oferują głęboki, doskonale kontrolowany i zdefiniowany bas, jedwabistą i bogatą średnicę oraz żywe, szczegółowe i krystalicznie czyste tony wysokie, a także bardzo otwartą i „napowietrzoną” scenę dźwiękową.

Taga Harmony TAV-807 (3)

Kluczowe cechy

• TLIE-I (Taga Low Interference Enclosures) – obudowy „2. generacji o niskim poziomie zakłóceń”: grubsza przednia ścianka obudowy (TAV-807F i TAV-807B 21 mm oraz TAV-807C i TAV-807S 18 mm).
• Nowe logo TAGA Harmony umieszczone na przedniej ściance obudowy.
• Poprawiony 1” (25 mm) głośnik wysokotonowy z ultralekką jedwabną kopułką. Większy magnes (70 mm), chłodzenie ferrofluidem i cewka nawinięta płaskim drutem.
• TWG-I (Taga WaveGuide) – nowy panel głośnika wysokotonowego – odpowiednio ukształtowana powierzchnia wraz ze specjalnymi małymi zagłębieniami pełni rolę dyfuzora, który pomaga w równym i szerokim rozpraszaniu dźwięku zarówno na osi głośnika, jak i poza nią. W najnowszej wersji kształt i głębokość zostały przeprojektowane, aby zapewnić lepszy przepływ strumienia dźwięku i jeszcze szersze pole rozpraszania.

www.TAGAHARMONY.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
KOLUMNY

Więcej o...
TAGA HARMONY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer