04 Styczeń 2022

AudioPhysic SPARK

Kolumny z firmową techniką PowerTrain

Źródło: Electronic International Commerce

→ KOLUMNY

Niemiecka firma Audio Physic poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowych kolumn podstawkowych, modelu SPARK. Jak informuje producent zastosowano w nich technikę PowerTrain. Te trójdrożne konstrukcje wypełniają lukę pomiędzy głośnikami półkowymi i podłogowymi.


AudioPhysic SPARK High Fidelity News (3)


Najważniejszą innowacją w modelu SPARK jest zastosowanie techniki Audio Physic o nazwie PowerTrain, znaną z flagowego modelu Cardeas.

Jej podstawą jest głośnik średniotonowy HHCM SL. Przetwornik ten pracuje bez centrującego membranę, dolnego zawieszenia. Dzięki temu, że opór występujący podczas pracy membrany niemal nie istnieje, brak jest kompresji, co ma się przełożyć, jak czytamy w materiałach prasowych, na „niespotykaną dotąd dynamikę i rozdzielczość”. Dodatkowo głośnik ten wyposażony jest w podwójny kosz. Membrana przymocowana jest do tłumiącego rezonanse kosza z polimerów, który zaledwie w kilku punktach, łączy się z bardzo solidnym i sztywnym koszem aluminiowym do którego przymocowany jest potężny magnes.

AudioPhysic SPARK High Fidelity News (1)

SPARK posiada również innowacyjny system odtwarzania najniższych basów – technologię Dual Surround – oraz obudowę wykonaną w technice typu multi-sandwich, z wewnętrznymi przegrodami wykonanymi z płyt o konstrukcji plastra miodu i wzmocnieniami z pianki ceramicznej. W zwrotnicy, w gałęzi głośnika wysokotonowego, zastosowano kondensatory ze stykiem wykonanymi ze spienionej miedzi.

Audio Physic wprowadza też do sprzedaży nowy statyw głośnikowy Sherpa M, który nie tylko zapewnia doskonałe podparcie dla SPARK, ale także, dzięki specjalnie zaprojektowanym nóżkom VCF, odsprzęga go od podłogi. Statyw głośnikowy Sherpa M przeznaczony jest dla wszystkich głośników podstawkowych o wadze do 20 kg.

AudioPhysic SPARK High Fidelity News (4)

www.AUDIOPHYSIC.com

Tekst: red./mat. prasowe

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
AUDIO PHYSIC

Więcej o...
KOLUMNY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer