16 Grudzień 2021

ESTELON EXTREME MK II

Nowe kolumny flagowe kolumny

Źródło: Estelon

→ KOLUMNY

Estońska firma Estelon poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży nowych flagowych kolumn Extreme Mk II. Po odświeżeniu klasycznej serii Estelon do wersji Mk II i uruchomieniu limitowanej edycji rocznicowej modelu Forza, Estelon oferuje swój najbardziej luksusowy głośnik high-end w wersji Mk II, z wieloma poprawkami, choć wciąż w tej samej, wyjątkowej obudowie.Extreme Mk II zawiera wszystko, co Alfred Vassilkov (główny projektant o współzałożyciel firmy) nauczył się w ciągu 35 lat pracy.


Estelon Extreme Mk II Interior


Unikatowa dwumodułowa konstrukcja o wysokości ponad dwóch metrów umożliwia użytkownikowi regulację wysokości górnej części, a także głębokości głośnika wysokotonowego. Dzięki temu rozwiązaniu górne głośniki są izolowane od wibracji generowanych przez głośniki niskotonowe, dzięki czemu – jak czytamy w materiałach prasowych – „dźwięk pozostaje czysty i wolny od podbarwień”.


estelon-extreme-mkii-midnight-opera


Nowy model Extreme Mk II kosztuje 256 000 USD/198 000 EUR i jest oferowany w nowym, dwukolorowym wykończenia o wysokim połysku: Midnight Opera, Bronze Royale, Lunar Eclipse oraz  Nordic Emerald. Forma

obudowy oraz zastrzeżony materiał kompozytowy na bazie marmuru zapewniają wyjątkowe warunki do pracy głośników. Kształt kolumn, w tym brak równoległych ścianek, zapobiega również niepożądanym rezonansom.

ESTELON.com

Tekst: red./mat. pras

Zdjęcia: mat. pras.Więcej o...
ESTELON

Więcej o...
KOLUMNY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer