24 Listopad 2021

JBL L52 Classic

Trzeci model z serii „Classic” amerykańskiego producenta

Źródło: Suport

→ KOLUMNY GŁOŚNIKOWE

Polski dystrybutor firmy JBL poinformował o pojawieniu się na polskim rynku nowych monitorów JBL L52 Classic. To najmniejszy członek serii Classic, który – jak pisze dystrybutor – zapewniają potężny dźwięk, który „trzeba usłyszeć, aby w niego uwierzyć”.


JBL L52 Classic_08


JBL Classic to wyjątkowa rodzina produktów o ponadczasowym dizajnie retro. Nowe monitory L52 Classic, idąc w ślady większych modeli L100 Classic i L82 Classic, nawiązują do nich obudową z forniru z drewna orzechowego i piankową maskownicą Quadrex, dostępną w kolorze czarnym, niebieskim lub pomarańczowym.

Dwudrożne kolumny podstawkowe JBL L52 Classic zostały zaprojektowane i skonstruowane w zakładzie inżynierii akustycznej JBL w Northridge w Kalifornii. Obudowę wykończono naturalnym fornirem z drewna orzechowego, a w doborze koncepcji stylistycznej pomoże wybór maskownic z pianki Quadrex w trzech kolorach.

JBL L52 Classic_06

Górę pasma obsługuje 20 mm tytanowy głośnik wysokotonowy z falowodem, o którym producent mówi „soczewka akustyczna”, oraz 133 mm głośnik nisko-średniotonowy z czystej celulozy i z odlewanym koszem. Obciążony jest on bas-refleksem

„L52 Classic jest tak atrakcyjną propozycją dzięki dużemu dźwiękowi, niewielkim rozmiarom i atrakcyjnej cenie”, mówi Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktów w Harman Luxury Audio. „Miłośnik muzyki otrzymuje fenomenalnie brzmiący głośnik o doskonałej konstrukcji i 75-letniej tradycji JBL, będącej gwarancją wysokiej wydajności i jakości na lata przyjemności słuchania”.

JBL L52 Classic_09

Cena: 4980 zł/para

www.JBL.com.pl

Tekst: red./mat. prasowe

Zdjęcia: mat. prasowe

Więcej o...
JBL

Więcej o...
KOLUMNY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer