16 Lipiec 2021

Sony LSPX-S3

Nowy szklany głośnik japońskiego giganta elektronicznego

Źródło: Sony

→ GŁOŚNIK BEZPRZEWODOWY

Firma Sony zapowiedziała wprowadzenie do oferty nowego modelu bezprzewodowego, szklanego głośnika — LSPX-S3. Dzięki jednostce wysokotonowej ze szkła organicznego i trybowi „płomienia świecy” łączy on dźwięk z oświetleniem i – jak czytamy w materiałach prasowych – błyskawicznie tworzy „przytulną atmosferę w każdym zakątku domu”.

Sony LSPX-S3 High Fidelity News (1)


Technika

W przenośnym głośniku LSPX-S3 zastosowano technologię Advanced Vertical Drive z trzema siłownikami połączonymi ze szkłem organicznym. Wprawiają one szkło w wibrację, zmieniając je w jednostkę wysokotonową, emitującą dźwięk we wszystkie strony.

Elementami głośnika LSPX-S3 są także 46-milimetrowy przetwornik średniotonowy oraz membrana bierna wzmacniająca niskie dźwięki. Aby dodać więcej basu, można włączyć tryb „Bass Boost” w aplikacji Sony | Music Center. Głośnik LSPX-S3 współpracuje z urządzeniami z łączem Bluetooth, a dzięki technologii LDAC zapewnia wysoką jakość przesyłanego dźwięku.


Sony LSPX-S3 High Fidelity News (2)


Dwa głośniki LSPX-S3można połączyć w parę stereo, w której każde z urządzeń pozwala odtwarzać lewy lub prawy kanał dźwięku.

Stylistyka

Podstawa głośnika ma kolor mineralnego srebra i satynowane wykończenie, a jej spód jest wykonany z tkaniny. Aby wprowadzić w domowym wnętrzu jeszcze milszą atmosferę, można włączyć tryb „płomienia świecy”. Głośnik emituje wtedy łagodne światło imitujące płomień świecy — jasne do ogólnego użytku lub delikatne na wieczorny relaks. Można nawet zsynchronizować pulsowanie światła z rytmem muzyki. Użytkownik głośnika LSPX-S3 ma do wyboru cztery tryby świecenia i 32 poziomy jasności. Aby dostosować jasność do nastroju i sytuacji, wystarczy przesunąć palcem po czujniku dotykowym.


Sony LSPX-S3 High Fidelity News (4)


LSPX-S3 jest mały i kompaktowy. Ma akumulator na 8 godzin odtwarzania i funkcję ładowania przez port USB Type-C. Można zabrać go ze sobą, by wnieść w nowe miejsce światło, muzykę i nastrój.

Ekologia

Projektanci głośnika zatroszczyli się nie tylko o styl, lecz i środowisko naturalne — opakowanie urządzenia zawiera niespełna 10 procent plastiku.

Głośnik LSPX-S3 trafi do sprzedaży w sierpniu 2021 r.

www.SONY.net

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
GŁOŚNIK BLUETOOTH

Więcej o...
SONY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer