02 Sierpień 2021

SONY PLAYSTATION 5 I AUDIO 3D

Najnowszy update PlayStation 5 pozwala cieszyć się dźwiękiem przestrzennym z TV

Źródło: Sony

→ DŹWIĘK PRZESTRZENNY

Firma Sony udostępniła aktualizację oprogramowania konsoli PlayStation 5,która umożliwia słuchania „przestrzennego” dźwięku przez głośniki telewizora. Aktualizacja dostępna jest w formie beta dla wybranych użytkowników PS5 w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie, Japonii, Niemczech i Francji.

Sony Playstation 5 Sual Sense High Fidelity News

Dzięki tym zmianom można również zoptymalizować sygnał audio, aby dopasować dźwięk do swojego pokoju. PS5 wykorzystuje mikrofon wbudowany w kontroler DualSense do pomiaru akustyki pomieszczenia i wyboru ustawień dźwięku 3D.

W aktualizacji jest wiele innych nowości poza dźwiękiem. Inną istotną nową funkcją jest obsługa rozszerzonej pamięci masowej za pomocą gniazda M.2 SSD. Według Sony będziesz potrzebować dysku SSD M.2 PCIe Gen4 o prędkości odczytu 5500 MB/s lub większej.

W tej aktualizacji jest też kilka mniejszych usprawnień. Można teraz oglądać PlayStation Now w rozdzielczości 720p lub 1080p HD, interfejs Centrum sterowania będzie zawierał więcej opcji personalizacji do zmiany układu lub wybierania elementów sterujących, a także można czytać i pisać wiadomości do innych użytkowników z Game Base w Centrum sterowania. Karta Znajomi ma ulepszone opcje zarządzania i może pokazywać, ilu Twoich znajomych jest online.

Tytuły gier poinformują nas, czy są w wersji na PS4, czy na PS5, a różne wersje pojawiają się osobno na ekranie głównym. Jest też nowy tracker trofeów i automatyczny klip wideo dla graczy rywalizujących w wyzwaniach o wysokie wyniki.

www.SONY.net

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
SONY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer