05 Wrzesień 2017

Sony 1000X

SŁUCHAWKI

Źródło: SONY POLSKA

Firma Sony wprowadza trzy nowe modele słuchawek bezprzewodowych z serii 1000X. Jak deklaruje producent, wyroby z tej rodziny „pozwalają uciec przed dźwiękami z zewnątrz i zanurzyć się w słuchanej muzyce dzięki czołowemu systemowi osłabiania zewnętrznych hałasów”.

Prym wśród nich wiedzie całkowicie bezprzewodowy model WF-1000X: dokładnie przylegający do uszu i wyposażony w technologię osłabiania hałasów zewnętrznych. Z kolei słuchawki z pałąkiem na szyję WI-1000X są propozycją dla osób, które chcą w spokoju słuchać muzyki podczas codziennych dojazdów do pracy, a nowa wersja z pałąkiem na głowę WH-1000XM2 łączy zaawansowany system osłabiania hałasów z szeregiem nowych funkcji i wydajnym akumulatorem.

Japoński producent zaleca korzystanie z słuchawek z serii 1000X z nową aplikacją Sony Headphones Connect w celu osiągnięcia „jeszcze pełniejszej kontroli nad dźwiękiem”. Sony chwali się także zaaplikowaniem „pierwszej na świecie” funkcji inteligentnego rozpoznawania aktywności użytkownika Adaptive Sound Control, która pozwala automatycznie dostosowywać osłabianie hałasów i słyszalność dźwięków otoczenia do miejsca użycia słuchawek. Warto dodać, iż słuchawki WH-1000XM2 i WI-1000X są ponadto wyposażone w funkcję optymalizacji osłabiania hałasów wykorzystującą czujniki ciśnienia atmosferycznego.

Nad działaniem tych funkcji czuwa zintegrowana technologia Sense Engine, wykorzystująca opracowane przez Sony techniki przetwarzania i analizy sygnału audio. Zapewnia ona zindywidualizowane wrażenia przy słuchaniu dostosowując się do upodobań słuchacza.Więcej o...
SONY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer