31 Sierpień 2017

Sony WALKMAN NW-ZX300

PRZENOŚNY ODTWARZACZ PLIKÓW AUDIO

Źródło: SONY POLSKA

Sony WALKMAN NW-ZX300 to najnowsza propozycja marki Sony z serii ZX. Jak deklaruje producent, „ten zaprojektowany z niezwykłą starannością odtwarzacz jest wyposażony w symetryczne wyjście audio, wzmacniacz S-Master HX oraz system obsługi stworzony przez melomanów dla melomanów”.

Odtwarzacz NW-ZX300 pozwala słuchać dźwięku o wysokiej rozdzielczości ze wzmacniacza cyfrowego S-Master HX. W trosce o jeszcze lepsze brzmienie, do montażu elementów urządzenia użyto nowego lutu bezołowiowego. Model ten obsługuje zarówno pliki PCM (do 32 bitów/384 kHz), jak i natywne DSD (do 11,2 MHz), a także MQA. Sony zwraca przy tym uwagę na dostępne wyjście symetryczne, które całkowicie rozdziela lewy i prawy kanał dźwięku, co ma owocować „czystszym dźwiękiem” i „mniejszymi zakłóceniami”.

Podstawę montażową odtwarzacza NW-ZX300 wykonano z aluminium. Producent zdecydował się na ten materiał, ponieważ wyróżnia się on małą rezystancją. Z powodów dźwiękowych Sony sięgnęło także po kondensatory FTCAP oraz nowy kondensator foliowy. Dzięki temu brzmienie ma charakteryzować się „większą klarownością partii wokalnych” oraz „mocnym basem”.

Jak podaje Sony, „kluczową właściwością” opisywanego tutaj modelu jest „zoptymalizowany dźwięk o wysokiej jakości”. W celu uzyskania satysfakcjonujących wyników Japończycy sięgnęli m.in. po przewody OFC łączące wzmacniacz z gniazdem słuchawkowym: ich niska rezystancja pozwala uniknąć strat w przesyłanym sygnale. Producent oddzielił także część audio od części zasilającej i cyfrowej na płytce drukowanej. W obwodzie LC wyjścia słuchawkowego użyto rezystora audio o wysokiej jakości. Osłabia on zniekształcenia magnetyczne, czego efektem ma być „rozległe, klarowne brzmienie”.

Co ważne, odtwarzacz może pełnić także funkcję przetwornika c/a. . Pozwala wówczas przekształcać na sygnał audio dane przesyłane strumieniowo z innych urządzeń, takich jak komputer. Godną uwagi nowością jest obsługa wspomnianego wyżej audiofilskiego formatu MQA.

Projektanci modelu NW-ZX300 zwrócili uwagę nie tylko na jego możliwości dźwiękowe, ale i wygląd. Odtwarzacz ten został wyposażony w ekran dotykowy, dzięki czemu ma być znacznie prosty i przyjemny w obsłudze. Urządzenie działa do 30 godzin na jednym ładowaniu i oferuje swojemu użytkownikowi 64 GB wewnętrznej, którą można rozbudowywać przez dodanie pamięci zewnętrznej.

Do najświeższego odtwarzacza Sony można podłączyć zarówno słuchawki przewodowe, jak i bezprzewodowe; te drugie można sparować z NW-ZX300 przy użyciu technologii Bluetooth lub NFC. Przy transmisji dźwięku przez łącze Bluetooth odtwarzacz NW-ZX300 będzie obsługiwał nie tylko kodek LDAC, lecz także Qualcomm aptX HD audio.Więcej o...
SONY

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer