16 Sierpień 2021

KBL Sound News, seria HIMALAYA II

Polski producent proponuje interkonekt i kabel głosnikowy z serii Himalaya II

Źródło: KBL Sound

→ KABLE

Himalaya II, nowa flagowa seria firmy KBL Sound swoją premierę miała miejsce podczas targów Audio Video Show 2021 w Hongkongu, które odbyły się w dniach 6-8 sierpnia 2021. W serii Himalaya II znajdziemy kabel zasilający, głośnikowy i sygnałowe z przeznaczeniem do połączeń analogowych, cyfrowych i do toru gramofonowego.

W materiałach firmowych czytamy:

Himalaya II ucieleśnia podstawową maksymę firmy polegającą na stosowaniu najprostszych rozwiązań konstrukcyjnych przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Wszystko to, by przez zminimalizowanie strat w zasilaniu i przesyle sygnału uniknąć mechanicznego charakteru brzmienia.

Kabel głośnikowy

Kable głośnikowe Himalaya II oparte zostały na przewodnikach z czystej miedzi o strukturze monokrystalicznej, uzyskanej w procesie OCC i o specyficznej konstrukcji splotów. Ich złożona geometria całkowicie chroni wrażliwy sygnał przed wpływem coraz bardziej wszechobecnego smogu elektronicznego, czyli wszelkiego rodzaju promieniowania RFI i EMI. Funkcję izolatora pełni teflon spieniony bardzo drobnymi pęcherzykami powietrza, materiał, który jednocześnie zabezpiecza metal przed korozją, a zarazem nie absorbuje energii przepływającego prądu jak inne dielektryki.


Himalaya-II-SPK2


Kable wyposażone są w tuningowany, wypracowany doświadczalnie system pochłaniania rezonansów, który ma na celu z jednej strony eliminację zakłóceń magnetycznych, generowanych przez przepływający przez nie prąd, z drugiej zaś strony mechanicznych, docierających z otoczenia i zaburzających ich pracę.

Kable zakończone są wtykami WBT z serii nextgen™ WBT-PlasmaProtect™ o zredukowanej powierzchni stykowej dla eliminacji prądów wirowych i tzw. efektu kumulacji masy.

Cena za parę 2 x 2 m wynosi  23 399 zł, każde kolejne 0,5 m 4199 zł

Interkonekty

Interkonekty w serii Himalaya II występują zarówno w wersji niezbalansowanej, jak i zbalansowanej,  jako kable cyfrowe i kable do ramion gramofonowych. We wszystkich z nich użyte zostały bezkompromisowe przewodniki z czystego monokrystalicznego srebra pozyskiwanego w procesie OCC (Ohno Continous Casting). To 6% zysku w stosunku do miedzi OCC, która ma o tyle niższe przewodnictwo.

KBL Sound Himalaya II High Fidelity News (1)

Dielektrykiem tych kabli jest powietrze, najlepszy znany izolator do zastosowania w praktyce. Kable są na kilka sposobów ekranowane, w zależności od przeznaczenia. Kolejną osłonę tworzy wielowarstwowa otulina, która pochłania wibracje. Wtyczki WBT Nextgen Signature (RCA) i Neutrik WT (XLR) dopełniają listy wyrafinowanych komponentów.

Cena za parę interkonektów RCA o długości 1 m wynosi 18 599 zł, każde kolejne 0,5 m 2959 zł

www.KBLSOUND.com

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
kable

Więcej o...
KBL SOUND

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer