17 Sierpień 2016

KBL Sound QUANTUM POWER ENHANCER

INNE

Źródło: KBL SOUND

Polska firma KBL Sound wzięła w swoje ręce dystrybucję produktów znanej amerykańskiej marki Bybee Technologies. Pod tą nazwą kryją się niezwykłe wyroby z pogranicza fizyki kwantowej i nanotechnologii. Niewielkich rozmiarów pasywne elementy umieszczone w torze sygnałowym regulują przepływ elektronów, redukując – zdaniem producenta – szumy i zakłócenia. Niektóre z tych produktów będą aplikowane do własnych kabli KBL Sound (stosuje je też m.in. szwedzka Jorma Design w swoich topowych modelach). Na bazie tego powstała nowa wersja flagowych kabli Polaków o nazwie Himalaya PRO. Opcja dotyczy wszelkich typów kabli oferowanych dotychczas w tej serii, z wyjątkiem kabli zasilających.

By umożliwić poprawę czystości prądu w torach zasilających, KBL Sound stworzył Quantum Power Enhancer, urządzenie będące de facto małym pasywnym kondycjonerem sieciowym. Można go sparować z dowolnym urządzeniem audio czy wideo, a także z listwą sieciową. Pośredniczy ono między urządzeniem a kablem zasilającym. To – jak podaje firma KBL Sound – „wyjątkowy kondycjoner, w żadnym stopniu nie ograniczający poboru mocy, zapewniając najlepszą redukcję zniekształceń dla każdego komponentu z osobna”. Co istotne, umożliwia stosowanie dobranego wcześniej kabla zasilającego, „nie zmieniając jego charakterystyki tonalnej, poprawiając tylko wszystkie jego pozostałe aspekty”. Quantum Power Enhancer został wyposażony w wysokiej klasy wtyk schuko ze złoconymi elementami stykowymi, zaś z drugiej strony w najwyższej klasy gniazdo IEC Furutech FI-06 G. Pomiędzy nimi znajdują się dwa elementy Bybee AC Bullets z serii Crystal, podpięte do pinów fazowego i zerowego wtyczki i gniazda, dając najkrótszą możliwą drogę oczyszczania prądu pobieranego z sieci elektrycznej. Piny uziemienia filtrowane są przez specjalnie dostrojony Bybee Small Slipstream. Nie ma tam żadnych kondensatorów, rezystorów ani niczego, co by utrudniało dopływ prądu do komponentu. Całość zamknięta jest w tłumiącej drgania osłonie aluminiowej.

Jak podaje polski producent, „puryfikatory Bybee działają na kwantowym poziomie mechanicznej regulacji przepływu elektronów, które składają się na sygnał”. Ponieważ elektrony oddziałują z materiałami, z których wykonane są obwody i kable, na skutek tego powstają zakłócenia na bardzo niskim poziomie. Te zakłócenia kumulują się w przesyłanym sygnale, przez co drobne szczegóły dotyczące atmosfery, sceny dźwiękowej, barwy, dynamiki, wierności kolorów i rozdzielczości obrazu „zostają zakryte, pozbawiając prezentację plastyczności i życia”. Podczas przejścia przez Quantum Purifier zakłócenia energii mają „rozpraszać się, usprawniając przepływ elektronów w dalszych odcinkach przewodu”. Niepożądane zakłócenia energii na poziomie kwantowym są – według Polaków – „zamieniane w ciepło i rozpraszane przez puryfikator, zamiast nawarstwiać się wśród informacji audio czy wideo”. Korzystne efekty tego procesu rozciągają się poza fizyczną obecność samego Quantum Purifier. Ponieważ elektrony przyspieszają w puryfikatorze, powstawać ma efekt podobny do „ciągu aerodynamicznego”, który „poprawia przepływ prądu w dalszych odcinkach toru danego systemu odtwarzania”. Włączenie kwantowego oczyszczania Bybee w ścieżkę elektronów „zmniejsza zakłócenia kwantowe i zwiększa prędkość sygnału”, co skutkować ma „poprawą jakości odtworzenia, przekraczającą to, co jest osiągalne w jakimkolwiek kablu, bez względu na to jak dobrze zaprojektowanym”.

Quantum Power Enhancer jest kompatybilny dla dowolnych zastosowań sieciowych i dla dowolnych napięć od 100 do 240 V, bez limitu poboru mocy. Jego cena detaliczna wynosi 4920 zł.Więcej o...
KBL SOUND

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer