20 Marzec 2017

KBL Sound SOLARIS

KABLE

Źródło: KBL SOUND

Tricord Power to najnowsza linia produktowa firmy KBL Sound. To odrębna, ekskluzywna seria, w skład której wchodzą wyłącznie kable zasilające. Jednym z nich jest model Solaris.

Tak o linii Tricord Power wypowiada się producent: „Kolekcja ta była długo przygotowywana i w dużej mierze odwołuje się do naszych wieloletnich doświadczeń na tym polu, wprowadza jednak szereg nowych rozwiązań konstrukcyjnych, jakich nie stosowaliśmy wcześniej. W końcowej fazie przygotowań każdy z kabli został wyłoniony spośród licznych prototypów testowanych w wielu systemach średniej i wyższej klasy”.

N serię Tricord Power składają się trzy sieciówki: wspomniany już Solaris, a także Mirror Master Reference oraz Synchro Master Power. Te trzy produkty łączy wspólna zasada konstrukcyjna, która polega na niezależnym poprowadzeniu wszystkich trzech żył zasilania: fazowej, neutralnej i uziemiającej. Odseparowanie ich umożliwiło indywidualny tuning każdej z żył z osobna, co jest o tyle ważne, że wszystkie z nich pełnią odmienne role w procesie zasilania; każda z nich ma zatem w tych kablach osobny, zoptymalizowany system tłumienia drgań i ekranowania. Pozwoliło to „na uzyskanie lepszych parametrów, a przede wszystkim na zminimalizowanie wzajemnie zakłócających się wpływów pól magnetycznych generowanych przez przepływ prądu”.

Solaris ma więc konstrukcję opartą na separowanym prowadzeniu każdej z trzech żył zasilania. Przewodnikiem jest – jak zaznacza KBL Sound: „raczej niespotykana w tej klasie cenowej” – miedź monokrystaliczna, a zakończenia kabla stanowią wysokiej klasy wtyczki, w których elementy stykowe wykonane są z czystej miedzi tellurycznej, galwanicznie złocone i polerowane. Istotnym elementem tuningu tego modelu są pierścienie antywibracyjne Furutech CF-080 na obu końcach. Ich korpusy wykonane są z nierdzewnej stali pokrytej srebrzonym włóknem węglowym, pochłaniającym drgania, ale również eliminującym ładunki elektrostatyczne.

Kabel sieciowy KBL Sound Solaris jest już dostępny w sprzedaży. Standardowo oferowane są dwie długości: 1,5 oraz 2 m; inne dostępne są na indywidualne zamówienia. Cena detaliczna 1,5 m kabla wynosi 6899 zł.Więcej o...
KBL SOUND

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer