22 Maj 2017

KBL Sound MIRROR ORAZ SYNCHRO

KABLE

Źródło: KBL SOUND

KBL Sound wprowadza dwa wysokie modele kabli z nowej serii Tricord Power. Do bazowego Solarisa dołączyły Mirror Master Reference i topowy Synchro Master Power. Ten ostatni jest jednocześnie nowym flagowcem polskiej wytwórni.

We wszystkich Tricordach stosuje się tłumienie i ekranowanie dobrane indywidualnie pod kątem funkcji, którą pełni każda z trzech żył. Przewodnikiem jest czysta miedź monokrystaliczna. Do konfekcji Mirrora używa się firmowych wtyczek z kontaktami z rodowanej miedzi. Ich niemagnetyczne korpusy wykonane z mosiądzu są pokrywane plecionką z włókna węglowego, która tłumi drgania i ekranuje. Dostępny jest też wtyk IEC 20A dla urządzeń wysokoprądowych.

Kabel Synchro Master Power jest ukoronowaniem serii Tricord Power. Jak podaje producent, „to produkt absolutnie bezkompromisowy we wszystkich rozwiązaniach konstrukcyjnych i materiałowych”. Większość produktów KBL Sound – zdaniem firmy – „pozwala pozbyć się mechanicznego charakteru brzmienia, rezydującego w mniejszym lub większym stopniu w niemal wszystkich systemach audio“. Kabel zasilający Synchro Master Power ma oferować to samo, „jednak w stopniu jeszcze większym“. Zdaniem polskiego producenta „wprowadza porządek i układa właściwe proporcje wszystkich aspektów brzmienia“.

Model Synchro łatwo rozpoznać po tym, że wygląda, jak masywny warkocz składający się z trzech splecionych ze sobą grubych żył. Materiałem przewodzącym jest czysta miedź monokrystaliczna. Od opisanego wyżej Mirrora różni się m.in. dwa razy większym przekrojem przewodów, ekranowaniem oraz wtyczkami. W tym wypadku montowane są Furutechy Fi-E50 i Fi-50 NCF. Wszystkie metalowe części styków wykonano w nich z niemagnetycznych materiałów powlekanych warstwą rodu i poddanych procesowi α (Alpha – chodzi tu o rozmagnesowanie i obróbkę  kriogeniczna). Korpus wykonany jest wielowarstwowo i połączono w nim niemagnetyczną stal nierdzewną oraz posrebrzoną plecionkę włókna węglowego oraz tłumiącą warstwę wykonaną z kopolimeru acetatu. Zastosowano także materiał o nazwie Nano Crystal²-Nano Crystalline, w skład którego wchodzi pył węglowy i ceramiczne nanocząstki NCF. Opcjonalnie Synchro Master Power jest konfekcjonowany wtykiem IEC Furutech Fi-52 NCF 20A, pasującym do urządzeń o wysokim poborze mocy (poziome styki w gnieździe).

Przewody z serii Tricord są dostępne w długościach: 1,5 m i 2 m (Mirror) oraz 1,5 i 1,8 m (Synchro). Inne odcinki są wykonywane na zamówienie. Mirror Master Reference kosztuje (w najkrótszej opcji) 12 600 zł, a flagowy Synchro Master Power 24 600 zł.Więcej o...
KBL SOUND

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer