10 Grudzień 2021

AUDIOMICA AML-ACP-RCA20 Rh

Nowe wtyki RCA polskiego producenta

Źródło: Audiomica

→ WTYKI

Audiomica, polski producent kabli audio, zaprezentował swoje nowe, autorskie wtyki RCA o nazwie AML-ACP-RCA20 Rh. Zastosowano je w kablach Europa z serii „Ultra Reference”, topowej serii tego producenta.


AUDIOMICA AML-ACP-RCA20 Rh (1)


Konstrukcja nowych wtyków wyróżnia się dwoma zewnętrznymi elementami obudowy, które wykonane są z antystatycznego materiału marki Acoustics Points POM-C AP50.

Budowa i właściwości

Precyzyjnie odlany korpus z niemagnetycznego mosiądzu, osadzony jest we wspomnianej, dwuczęściowej obudowie z tworzywa antystatycznego odpornego na uszkodzenia mechaniczne. Wprowadzone rozwiązanie oparte na materiale POM-C AP50 wykazuje właściwości antyelektrostatyczne, które – jak czytamy w materiałach prasowych – niwelują mikroładunki powierzchniowe.

Producent pisze:

„Cała konstrukcja sprawia, że połączenie wtyku z kablem jest trwałe i solidne, natomiast zastosowane technologie bezpośrednio niwelują ewentualne straty sygnału w porównaniu ze standardowymi wtykami RCA dostępnymi na rynku”.

AUDIOMICA AML-ACP-RCA20 Rh (3)

Oprawa końcówki wtyku to projekt własny o zakręcanej budowie, dzięki której poprawnie połączony wtyk nie przemieszcza się i nie wysuwa. Druga część obudowy mocowana jest śrubką, która stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed wyrwaniem kabla.

Powierzchnia styków została poddana technologii podwójnego rodowania w procesie DCP, której zadaniem jest uzyskanie grubszej powłoki rodu na powlekanej strukturze. Rozwiązanie to chroni przed utlenianiem. Pin posiada nacięcie, które przez nacisk poprawia styk z wnętrzem gniazda urządzenia. Materiał dielektryka złącza to Teflon. Wtyk pomieści kabel o maksymalnej średnicy 9,2 mm, jego długość wynosi 60 mm, natomiast średnica zewnętrzna 14 mm.

www.AUDIOMICA.com

Tekst: red. na podst. mat. pras.

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
AUDIOMICA

Więcej o...
kable

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer