18 Sierpień 2021

JBL SA750 i JBL L100 Classic 75

Jubileuszowy wzmacniacz zintegrowany JBL SA750 oraz kolumny głośnikowe JBL L100 Classic 75.

Źródło: Suport

→ WZMACNIACZ + KOLUMNY

Jak poinformował polski przedstawiciel firmy JBL, dostępny jest już w Polsce wzmacniacz zintegrowany JBL SA750, do którego niebawem dołączą kolumny głośnikowe JBL L100 Classic 75, zaprojektowane specjalnie z okazji 75. rocznicy istnienia marki JBL. Wzmacniacz wyprodukowany został w limitowanej liczbie egzemplarzy.

JBL+SA750+CES+Front

Inspirowany zintegrowanymi wzmacniaczami vintage JBL SA600 i SA660 z lat 60. i 70., nowy JBL SA750 jest hołdem dla tej, założonej w 1946 roku, firmy. Mimo że retro, to jego rdzeń jest nowoczesny – końcówki pracują w klasie G. W materiałach prasowych czytamy:

Gdyby ściany piętrowego centrum projektowego JBL w Northridge w Kalifornii potrafiły mówić, pochwaliłyby 75 lat pionierskiego projektowania akustycznego, przetworników i elektroniki JBL. Opowiedziałyby również o wpływie innowacji JBL na muzykę, filmy i transmisję audio. O ile nie zabrakłoby im słów, zachwyciłyby się też kunsztem, inżynierią dźwięku i projektem nowego zintegrowanego wzmacniacza JBL SA750, który powstał z okazji 75. rocznicy marki JBL.

Technika

Wzmacniacz zintegrowany JBL SA750 jest wyposażony w panel przedni z frezowanego aluminium w stylu retro z pokrętłami głośności, balansu i źródeł oraz we funkcje wyciszenia, direct, wejście MC/MM i kalibrację akustyki pomieszczenia Dirac Live. Panel czołowy zawiera wejście Aux 3,5 mm i wyjście słuchawkowe 3,5 mm oraz 2-wierszowy pomarańczowy wyświetlacz. Całości dopełniają panele boczne z forniru z drewna tekowego, które pasują do nowej jubileuszowej edycji kolumn JBL L100 Classic 75.

JBL+SA750+Rear

SA750 wyposażony jest również w przetwornik cyfrowo-analogowy, odtwarzacz plików z łącznością bezprzewodową UPnP, pełne dekodowanie plików MQA, jest też Roon Ready.

Sercem zintegrowanego wzmacniacza JBL SA750 jest wzmacniacz pracujący w klasie G, który dostarcza 120 W mocy na kanał przy 8 Ω i 220 W na kanał przy 4 Ω.

Łączność obejmuje Ethernet i WiFi z UPnP do łączenia się z siecią domową; USB do odtwarzania plików z przenośnych nośników pamięci; sterowanie szeregowe Ethernet i RS-232 dla systemów sterowania innych firm; dwa optyczne i dwa koncentryczne wejścia cyfrowe oraz sześć par analogowych wejść RCA.

SA750 łączy w sobie atrakcyjność stylu retro z najnowszymi technologiami optymalizacji pomieszczenia i transmisji strumieniowej na rynku” – mówi Jim Garrett, starszy dyrektor ds. strategii i planowania produktu w HARMAN Luxury Audio. To wszystko co najlepsze ze świata przeszłości i teraźniejszości.

Już wkrótce do tego wzmacniacza dołączą jubileuszowe kolumny z limitowanej edycji – JBL L100 Classic 75 – ekskluzywnej wersji głośnika JBL L100.

www.JBL.com.pl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
JBL

Więcej o...
WZMACNIACZ

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer