02 Grudzień 2021

ENLEUM AMP-23R

Wzmacniacz zintegrowany od następcy firmy Bakoon

Źródło: Multimedia Intelligent Products

→ WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

ENLEUM to marka będąca nowym początkiem a jednocześnie kontynuacją uznanej w świecie, koreańskiej marki Bakoon Int. Corp. Na rynek wchodzi właśnie jej pierwszy produkt, wzmacniacz zintegrowany ENLEUM AMP-23R, bazujący na modelu wzmacniacza Bakoon AMP-13R.

Enleum_AMP-23R_04

Jak czytamy w materiałach prasowych, ENLEUM AMP-23R to przede wszystkim połączenie dwóch wzmacniaczy w jednym – to wzmacniacz zintegrowany, ale i słuchawkowy.
Jego moc wyjściowa wynosi 25 W przy 8 Ω i 40 W przy 4 Ω na kanał.

Producent deklaruje, że AMP-23R to bardzo duży krok do przodu w stosunku do słynnego wzmacniacza Bakoon AMP-13R (test modelu AMP-12R TUTAJ), z którego czerpie on inspirację. Jednocześnie ulepszono praktycznie wszystkie elementy, wznosząc całość na zupełnie nowy poziom.

W AMP-23R Poprawiono nie tylko ogólne rozplanowanie elementów na płytce PCB, ale też zastosowano kompletnie nową, opracowaną od podstaw obudowę, która jest jednocześnie i ekranem elektromagnetycznym i radiatorem. A do tego posiada, jak czytamy, „niezwykle elegancki a przy tym awangardowy wygląd”- wzmacniaczowi przyznano prestiżową nagrodę Red Dot Design Award: Product Design 2021.

Enleum_AMP-23R_06

Specjalnie dla najnowszego wzmacniacza AMP-23R stworzono układ o nazwie „Ensence Circuit”. Jest to:

„Unikatowa konstrukcja stopni wzmacniających, która nie tylko bazuje na wieloletnim doświadczeniu, ale jest także znacznym rozwinięciem układów znanych ze wcześniejszych wzmacniaczy”.

Zastosowany w AMP-23R układ ENSENCE, to skonstruowany w całości z dyskretnych tranzystorów zespół wzmacniający, który nie posiada sprzężenia zwrotnego, jednakże jest, jak mówi polski producent, ultraszybki i równocześnie posiada bardzo szerokie pasmo przenoszenia.

Enleum_AMP-23R_08

Co istotne, cały układ ENSENCE to moduł znajdujący się tuż przy gniazdach wejściowych w taki sposób, aby zapewnić jak najbardziej optymalną transmisję sygnału. AMP-23R umożliwia także zastosowanie połączenia ze źródłem w trybie transmisji prądowej za pomocą złącz ENLINK.

Dostępność i cena

ENLEUM AMP-23R będzie dostępny w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store jeszcze w grudniu. Chętnych do odsłuchów proszeni są do uprzednie umówienia się na odsłuch. Cena ENLEUM AMP-23R wynosi 25 999 zł. Do kompletu można dokupić zestaw nóżek antywibracyjnych, w cenie 2599 zł.

ENLEUM.com

Tekst: red. na podst. mat. pras.

Zdjęcia: mat. pras.Więcej o...
WZMACNIACZ

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer