23 Wrzesień 2021

Circle Labs P300 + M200

Circle Labs wprowadza do sprzedaży referencyjny system, złożony z przedwzmacniacza liniowego P300 i wzmacniacza mocy M200

Źródło: Circle Labs

→ PRZEDWZMACNIACZ LINIOWY + WZMACNIACZ MOCY

Jak czytamy w materiałach prasowych, firma Circle Labs zakończyła prace i oddała do dystrybucji hybrydową końcówkę mocy M200 oraz przedwzmacniacz liniowy P300. Prace trwały dłużej niż się spodziewano, ale firma chciała wypuścić produkt „skończony i dopieszczony o jeszcze wyższej jakości niż dotychczasowe”.

Circle Labs P300 & M200 (4)

Poniżej znajdą państwo informacje techniczne dotyczące nowych produktów, a my przypomnijmy, że 1 września 2020 roku testowaliśmy wzmacniacz stereofoniczny A200 tej firmy. Otrzymał on od nas wyróżnienie RED Fingerprint i znalazł się na okładce wrześniowego wydania HIGH FIDELITY. Więcej TUTAJ.

M200

Końcówka mocy jest zbudowana w topologii dual-mono, a zasilacz oparty o transformatory o łącznej mocy 850 W. Toroidalne transformatory są specjalne wykonywane wg specyfikacji firmowej z „najwyższej klasy materiałów w wiodącej pod względem jakości firmie POLTRAFO”. Transformatory są osobne dla każdego kanału, a w sekcji pre lampowego zastosowano osobny transformator na rdzeniu EI ekranowany miedzią i całkowicie niezależnie tory zasilania dla obydwóch kanałów. W zasilaczach końcówek mocy zastosowano specjalne przystosowane do pracy z wysokimi prądami kondensatory firmy KEMET z wyprowadzeniami śrubowymi o łącznej pojemności 200 000 μF.

Circle Labs P300 & M200 (1)

W stabilizowanym zasilaniu przedwzmacniacza lampowego użyto kondensatorów polipropylenowych.

W torze przedwzmacniacza zastosowano triodę NOS produkcji Siemensa z lat 60., która jest „dodatkowo poddawana  starannej selekcji”. Przedwzmacniacz wykorzystuje stałą polaryzację przez co składa się tylko z jednej lampy, jednego rezystora i jednego najwyżej klasy srebrno-złotego kondensatora sygnałowego Mundorf.

Rozwiązanie to umożliwiło połączenie najkrótszej ścieżki sygnałowej i najlepszych parametrów.


Circle Labs P300 & M200 (2)


W stopniach końcowych M200 pracują zwielokrotnione najbardziej wysokoprądowe tranzystory bipolarne produkowane przez firmę Sanken. Za oddawanie sygnału do głośników odpowiedzialne są gniazda firmy WBT z serii nextgen. Wzmacniacz może pracować w trybie zbalansowanego monobloku.

⸜ Dane techniczne:

Pasmo przenoszenia: 2 Hz-1 MHz (-3 dB)

Moc: 150 W/8 Ω, 300 W/4 Ω

Tryb monobloku: 600 W/8 Ω

P300

Przedwzmacniacz P300 jest konstrukcją w pełni zbalansowaną od wejścia do wyjścia i wyposażona jest w wejścia liniowe XLR i RCA. Zbudowany został w oparciu o najnowsze tranzystory typu JFET i BTJ w autorskiej topologi Circle Amp. Ideą, jak czytamy, było „zbudowanie przedwzmacniacza o jak najkrótszej ścieżce sygnału i najmniejszej liczbie stopni wzmocnienia. Przyczyniło się to do uzyskania brzmienia bardzo bogatego w niuanse i szczegóły połączonego z muzykalnością i dynamiką”.Regulacja głośności o rozdzielczości 63 kroków realizowana jest przez sterowaną przekaźnikami drabinkę rezystorową firmy Khozmo,a urządzenie wyposażone jest w aluminiowy pilot zdalnego sterowania.

Specjalnie do tej konstrukcji firma opracowała ultraniskoszumny zasilacz oparty na transformatorach z rdzeniami LL oraz kondensatorami Elma silmic ll. Zasilacz posiada dwa kaskadowo połączone stopnie stabilizacji i „w dużym stopniu separuje to czuły tor audio od zakłóceń sieci”. W stabilizatorach tych zastosowano matrycę LED jako źródło napięcia referencyjnego. Charakteryzują się one wielokrotnie niższymi szumami niż np. stosowane tradycyjnie w tych miejscach diody Zenera lub stabilizatory scalone.

Obudowa jest frezowaną z aluminium 5754 na cyfrowych obrabiarkach CNC.

⸜ Dane techniczne:

Wzmocnienie: 8 dB

Wejścia liniowe: 2 x XLR, 3 x RCA

Wyjścia liniowe: 2 x XLR

Impedancja wejściowa: 33 kΩ, RCA | 66 kΩ, XLR

Impedancja wyjściowa: 15 Ω

Pasmo przenoszenia: 2 Hz-500 kHz (-3 dB)

Wymiary: 430 x 355 x 120 mm

www.CIRCLELABS.eu

Tekst: redakcja

Zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
przedwzmacniacz

Więcej o...
WZMACNIACZ

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer