29 Wrzesień 2021

PrimaLuna EVO 300 Hybrid

Niderlandzki producent o wprowadza do sprzedaży pierwszy w swojej historii wzmacniacz hybrydowy - z przedwzmacniaczem lampowym i tranzystorową końcówką mocy

Źródło: PrimaLuna

→ WZMACNIACZ ZINTEGROWANY

PrimaLuna to marka założona w 2003 roku przez Hermana van den Dungena, dystrybutora sprzętu audio z Holandii. Właśnie ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży pierwszego wzmacniacza hybrydowego, modelu EVO 300 Hybrid.

PrimaLuna EVO 300 Hybrid

Ponad 30 lat doświadczenia w zakresie projektowania, produkcji, eksportu, importu oraz sprzedaży detalicznej stało się wówczas podstawą niedrogich urządzeń audio. Razem z Marcelem Croese (z firmy Goldmund) i Dominique Chenetem (Jadis), wspomagany przez Kevina Deala, pokierował on swoim zespołem tak, aby otrzymać jak najlepsze produkty z najlepszą obsługą za najlepszą cenę. Jak czytamy w materiałach prasowych – „w PrimaLunie wszyscy staramy się zrozumieć, czego klient chce i na co zasługuje”.

Przez te wszystkie lata firma specjalizowała się w produktach lampowych. Jednak tym razem, po raz pierwszy w swojej historii Durob Audio, firma będąca właścicielem marki PrimaLuna ogłosiła wprowadzenie do sprzedaży pierwszego wzmacniacza hybrydowego, modelu EVO 300 Hybrid. Sekcja tranzystorowa została zaprojektowana przez Floyd Design O kim mowa? Materiały prasowe mówią o nim tak:

Floyd Design jest oddziałem „tranzystorowym” firmy PrimaLuna od prawie 20 lat! Dział ten, kierowany przez Jana de Groot, zajmuje się serwisem, projektowaniem i modyfikacją obwodów półprzewodnikowych od 2002 roku!

Jan ma długą historię i wyjątkowe doświadczenie w pracy z tranzystorami JFET i MOSFET. Po tym, jak w latach 1986-1995 był szefem serwisu firm Luxman, Thorens, AirTight, B&W krajach BeNeLuxu, w 1995 roku zaprojektował urządzenia Sphinx, słynnej wówczas holenderskiej marki audio. W 2002 roku Jan zaczął pracować dla Durob Audio [zajmując się] serwisem, naprawą, modyfikacją referencyjnych marek, których urządzenia bazują na półprzewodnikach, takich jak Krell, Cello, Dartzeel, D’Agostino i inne.

TECHNIKA

PrimaLuna EVO 300 Hybrid oferuje moc >100 W przy 8 Ω i >150 W przy 4 Ω. Przedwzmacniacz oparto na aż sześciu selekcjonowanych (PTS – Premium Tube Selection) PODWÓJNYCH triodach 12AU7, a końcówkę na tranzystorach MOSFET. Mierzący 405 x 385 x 205 mm i ważący 29 kg wzmacniacz oferuje pięć wejść liniowych RCA, jedno wejście dla systemów kina domowego, wyjście słuchawkowe oraz wyjście dla subwoofera.

DOSTĘPNOŚĆ

Pierwsze egzemplarze powinny już trafiać do dystrybutorów firmy PrimaLuna – w Polsce jest to AUDIOFAST.

PRIMALUNA.nl

Tekst i zdjęcia: mat. prasoweWięcej o...
WZMACNIACZ

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer