27 Grudzień 2021

TIDAL Audio Intra

Nowy referencyjny wzmacniacz niemieckiego specjalisty

Źródło: TIDAL Audio

→ WZMACNIACZ MOCY

Tuż przed świętami niemiecka firma TIDAL Audio zaprezentowała swój nowy, referencyjny wzmacniacz mocy TIDAL Intra. Jak czytamy w materiałach prasowych, jest on wynikiem „bezkompromisowej realizacji” jej podstawowego wymagania, czyli „czystego wzmocnienia sygnału muzycznego bez dodawania podbarwień czy ukrywania nawet najmniejszych szczegółów”.


TIDAL Audio Intra2


Model Intra jest następcą wzmacniacza Impulse. Jak informuje producent, to przede wszystkim high-endowy stereofoniczny wzmacniacz mocy, ale taki, który zawiera w sobie dwa, oddzielone od siebie fizycznie moduły stereo. Jak informuje Tidal, w projekcie tym po raz pierwszy zastosował on technikę łączącą zalety klasy A i D.

Jörn Janczak mówi o tym nowym urządzeniu:

„TIDAL Intra to dla nas naprawdę duża rzecz, ponieważ możemy teraz zaoferować dźwięk referencyjny w rozmiarze i wadze naszego przedwzmacniacza Prisma lub Camira DMC. Innymi słowy, referencyjny dźwięk wzmacniacza TIDAL w obudowie o nieosiągalnych do tej pory rozmiarach. W Intra po raz pierwszy zastosowaliśmy oryginalną technikę naszego referencyjnego projektu, TIDAL dla Bugatti „Royale”, tyle że w mniejszej skali. Aby to osiągnąć, musieliśmy połączyć różne wyzwania, takie jak „dźwięk kontra rozmiar”, „dźwięk kontra moc” itp.

Jednym z kluczy do osiągnięcia tego celu było przeanalizowanie i przezwyciężenie tego, co sprawia, że dźwięk klasy D nie jest tak dobry jak inne tradycyjne technologie, a był to długi i skomplikowany proces. Ponieważ jednak moduł wzmacniający w „Royale” zapewniał jakość dźwięku wykraczającą poza to, co uważaliśmy za możliwe, postanowiliśmy przetransferować to doświadczenie w dół cennika, aby uzyskać jego mniejszą wersję w obudowie naszego przedwzmacniacza. Rezultatem jest TIDAL Intra.”


TIDAL Audio Intra


Specyfikacja techniczna

  • wzmacniacz stereo dual-mono z 4 kanałami wzmacniającymi dla trzech różnych trybów

  • tryb podstawowy: stereo, każdy zasilacz zasila tylko jeden kanał – 2 x 340 W przy 8 omach – 2 x 670 W przy 4 omach

  • dwa tryby do zastosowań specjalnych, takich jak aktywny lub pasywny bi-amping

  • w pełni dyskretny wzmacniacz klasy A na wejściu i stopniu wyjściowym w klasie D

  • 4 wejścia XLR

  • wymiary: 17,3 „szer. x 5,1” wys. x 15,3 „głęb.

  • waga: 27 kg

Cena: $28 000

www.TIDAL-AUDIO.com

Tekst: red./mat. pras.

Zdjęcia: mat. pras.Więcej o...
TIDAL

Więcej o...
WZMACNIACZ

Krakowskie Towarzystwo Soniczne to nieformalna grupa melomanów, audiofilów, przyjaciół, spotkająca się po to, aby nauczyć się czegoś nowego o produktach audio, płytach, muzyce itp.

CO W MAGAZYNIE

Czytaj najnowszy numer