pl | en

THORENS TD309 Tri-Balance

Po 18 miesiącach prac nad projektem powstał nowy gramofon TD309 Tri-Balance, łączący ekstrawaganckie wzornictwo i zaawansowane rozwiązania techniczne.

Konstrukcja bazuje na płycie nośnej z MDF-u o wyrafinowanym, niespotykanym wcześniej kształcie.
THORENS który od dawna wnosi znaczący wkład w opracowywanie i techniczne doskonalenie konstrukcji typu sub-chassis w wypadku TP309 otworzył nowy rozdział.

Punkty zawieszenia umieszczono w trzech regulowanych elastycznych stopach o częstotliwości rezonansowej 4 Hz. Dzięki temu precyzyjnie wyfrezowany plinth jest znacznie cieńszy, a jego powierzchnia pozwala na idealne rozmieszczenie kluczowych elementów gramofonu. W rezultacie osiągnięto idealne wyważenie i zbalansowanie konstrukcji zachowując jednocześnie bardzo atrakcyjny wygład.

W centralnym punkcie znajduje się łożysko z aluminiowym subtalerzem. Umieszczono na nim silikonowy pierścień kontaktowy dodatkowo redukujący drgania. Właściwy „szklany” talerz w istocie wytwarzany jest ze stopionej krzemionki podlegającej specjalnej obróbce termicznej i mechanicznej.

Gramofon otrzymał nowe ramię TP92 skonstruowane specjalnie dla modelu TP309. Zastosowano w nim m.in. precyzyjne łożyska japońskiej firmy „Zero Gap”. Przewidziano też możliwość regulacji azymutu i wysięgu. Napęd zrealizowano w postaci nowego silnika prądu stałego z elektronicznym układem stabilizacji obrotów i paska, o regulowanej sile naciągu.

TD309 będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i czerwonej.

Cena: 5900 zł , dostępność: początek marca

Źródło: Best Audio