pl | en

Audio Physic Tempo 25

W związku ze swoim srebrnym jubileuszem firma Audio Physic wyprodukowała nowy model kolumn - Tempo 25. Tempo 25 nie zastępuje zwykłego Tempo, lecz raczej uzupełnia ofertę.

W stosunku do Tempo VI najbardziej rzucającą się w oczy zmianą i w zasadzie jedyną rzeczywiście widoczną na zewnątrz, jest zmiana głośnika wysokotonowego, na taki sam jak ten, który stosowany jest w kolumnach Cardeas. Pracuje on powyżej częstotliwości 2800 Hz z ostrym nachyleniem zbocza w zwrotnicy. Membrana wykonana jest z aluminium i otoczona pianką, która ma za zadanie tłumić zakłócenia typu RST.

Zarówno tweeter jak i głośnik średniotonowy (stosowany również w Virgo), produkowane są przez firmę Wavecore. Wavecore produkuje głośniki specjalnie dla Audio Physica zgodnie ze specyfikacjami Manfreda Diesterticha – szefa projektantów w Audio Physic. Firma matka z Brilon nazwała obecnie produkowany głośnik wysokotonowy HHCT 2, czyli Hyper Holographic Cone Tweeter 2, przy czym należy zaznaczyć, że jest on bardziej precyzyjny niż dotychczasowy HHCT. Tak samo tak średniotonowiec, tweeter bazuje na technologii podwójnego kosza ze zróżnicowanym materiałem użytym do budowy obydwu części. Część środkowa wykonana jest ze specjalnego tworzywa, zaś zewnętrzna jest metalowa.


Taka konstrukcja gwarantuje idealne połączenie pożądanych cech jak sztywność, odporność na drgania, czy zapewnienie chłodzenia. System jest wentylowany od tyłu, a wmontowany jest w osobnej, zupełnie niezależnej komorze. W Tempo 25 zastosowano też nową symetryczną zwrotnicę. Inną istotną różnicą jest zastosowanie pojedynczych terminali głośnikowych tłumionych neoprenem. W Tempo 25 użyto gniazd WBT z serii Nextgen. Mają one wpływ na zwiększenie jednorodności dźwięku, jego szczegółowości oraz jakości efektów przestrzennych. Audio Physic uaktualnił teraz również modele Virgo i Avanti, aplikując im ten sam najnowszy głośnik HHCT II.

Nowe kolumny są już dostępne w Polsce w cenie 15 600 zł (kolory: maple, cherry, rosenut, black ash) lub 17 200 zł (kolory: Macassar ebony, high gloss white, high gloss black).

Źródło: Audio System