pl | en

Lyra Erodion – transformator dopasowujący MC

Lyra Erodion jest transformatorem wzmacniającym sygnał, zaopatrzonym w liczne firmowe rozwiązania. Każda część urządzenia jest własnej produkcji firmy Lyra, dzięki czemu jest to jeden z najlepszych produktów tego rodzaju, jakie kiedykolwiek stworzono. Uważamy, że jego  jakość dźwięku jest konkurencyjna wobec każdego znanego stopnia transformatorowego, niezależnie od jego ceny i aspiracji producenta.

Jak mówi dystrybutor, słuchacze spodziewający się typowego “dźwięku transformatorowego” mogą rozczarować się Erodionem: nie ma on własnego brzmienia, przeciwnie, jest bardzo, bardzo bliski „drutu ze wzmocnieniem”. Naszym celem było stworzyć neutralny stopień wzmacniający o bezpośredniej ścieżce sygnałowej, dobrze przekazujący energię, który pozwoli na podkreślenie mocnych stron współpracujących z nim wkładek MC.

Transformatorowy stopień wzmacniający jest całkowicie różny od aktywnego wzmocnienia. Gdy niskoimpedancyjna wkładka MC podłączona jest bezpośrednio do przedwzmacniacza RIAA o wysokim aktywnym wzmocnieniu, wartości obciążenia impedancją mogą być regulowane od 100 omów do 47 kiloomów. Stopień transformatorowy zaprojektowany jest natomiast jako urządzenie dopasowujące impedancję pomiędzy wkładką MC a wejściem RIAA MM o impedancji 10-47 kiloomów.

Dane techniczne:

Wzmocnienie:
26 dB (20 razy) (przy wewnętrznej impedancji wkładki 2-10 Ω i z przedwzmacniaczem RIAA MM stanowiącym obciążenie 47 kΩ).

Rozpiętość obciążenie przedwzmacniacza RIAA MM: 10 kΩ – 47 kΩ Do zastosowania z wkładkami MC o wewnętrznej impedancji 2-10 Ω. Zakres częstotliwości w powyższych warunkach: 10-100 000 Hz

Nóżki: trzy kolce ze stali nierdzewnej

Wymiary (SxGxW): 150x115x65 mm (sama skrzynka)

Masa 2,5 kg (Erodion nie zawiera żadnego elektrycznego zasilacza i nie jest podłączany do żadnego zewnętrznego źródła energii) 

Kolor : Czarny , czerwony - wykończenie w lakierze fortepianowym

Cena:  9 000 zł

Źródło: Hi-Fi Club