pl | en

Zestaw na start – cd.

Witam Panie Wojtku!

Trochę czasu upłynęło od kiedy stałem się szczęśliwym posiadaczem Music Halla a25.2 i cd25.2 z Monitor Audio RX6. Wszystko zagrało niby od razu tak, jak trzeba, jednak po zmianie zasilania na Audionovę (Powerstation MK2 + kable Starpower MK2) dźwięk się jeszcze polepszył, scena stała się szersza i całość grała jeszcze lepiej. Było bardziej niż ok. Następnie wywaliłem blaszane zworki w kolumnach i zmieniłem na Audionova Pure Connect Reference, no i teraz nie wiem czemu, ale coś mi zaczęło w dźwięku nie pasować (blachy perkusji jakoś straciły wydźwięk). Próbowałem różnych kombinacji podłączenia kabli głośnikowych do kolumny (góra, dół, jeden góra jeden dół) i Graja moim zdaniem najlepiej z podłączeniem do dolnych zacisków. Jednak nie zmienia to faktu, że coś zaczęło nie pasować. No i tak siedzę i myślę i padło chyba na kable głośnikowe (obecnie Ultralink Matrix 2). Czy zmiana na Chord Epic Twin polepszy wyższą średnicę i wysokie tony? Czy może zmienić wpierw interkonekty na Chord Chorus 2 (obecnie Audionova Proteus)? W czasie odsłuchów a interkonektami Chorda (modelu już nie pamiętam) dźwięk był jakoś przyduszony, ale tak po czasie to coś mi nie gra, że to był Chord, bo salon, w którym kupowałem sprzęt Chordów nie ma w ofercie... Salon więc chyba do zmiany... W chwili obecnej nie wiem, czy dam radę wypożyczyć w innym salonie kable Chorda do osłuchu w moim zestawie, jeśli nie, to mam nadzieję, że chociaż odsłuch w salonie się uda.

Po drugie planuję w najbliższym czasie zakup odtwarzacza Blu-ray. Chciałbym, żeby audio szło przez obecny zestaw i żeby odtwarzacz radził sobie zdecydowanie dobrze z obrazem HD, ale też dostarczał przy tym (down) miksu audio w jakości porównywalnej z tym, czym raczy mnie mój MH. Jestem jeszcze przed odsłuchami, ale wstępnie zastanawiałem się nad Marantzem UD5005 lub UD7006 (wydają się ciekawe w związku ze wsparciem odtwarzania plików z sieci), Arcamem BDP100 (trochę nie mieści mi się w budżecie, ale jak by podpasował z moim systemem to jestem w stanie to przełknąć) a także ostatnio natrafiłem na pańską recenzję Dune Max i muszę przyznać, że też mnie zaciekawił. Czy polecił by Pan któryś z tych odtwarzaczy BD do mojego systemu, czy raczej powinienem iść w innym kierunku?

Przepraszam, że się tak rozpisuje, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. MH wypuścił CD i wzmacniacz z serii A35.2 i stąd moje powątpiewania, czy może różnica między 25.2 a 35.2 jest na tyle duża, że warto rozważyć upgrade do nowszych elementów? Czytałem, że szczególnie CD zmienił się dość mocno, łącznie z dużo lepszym transportem. Czy iść w tym kierunku, czy pomyśleć nad zewnętrznym DAC-u, a może jednak lepiej szukać nowego zestawu wzmacniacz + CD do moich Monitorów? - kolumny na prawdę mi pasują i nie chciałbym ich zmieniać (a co najmniej nie w najbliższym czasie).

Z góry dziękuję za wskazówki.

Pozdrawiam,
MarcinWitam!

NZdecydowanie brać Chorda! Jeśli zagra gdzieś w zmulony sposób, to na pewno nie jest to jego wina – o zmulenie najmniej bym go podejrzewał. Co do zwór – ich wymiana po prostu przywróciła właściwy balans tonalny kolumnom. Jeśli jest gorzej, to znaczy, że wyszła na jaw jakaś inna słabość, pewnie właśnie z kablami. Chord powinien to załatwić – najpierw głośnikówka, a potem interkonekt.

Blu-ray – sprawa jest prosta: proszę poczekać i za jakiś czas kupić nowy odtwarzacz Cambridge Audio 751BD – co za maszyna! Będzie pan absolutnie zaskoczony, widziałem go i ja jestem. I w audio, i w wideo.
Wzmacniacz proszę zmienić na 35.2, to znacznie lepszy wzmacniacz. Z CD bym zaczekał – proszę posłuchać razem z CA i zdecydować, co jest lepsze. Jeśli MH, to proszę kupić DAC rDAC Arcama i używać CA jako napęd – odtwarzacz MH można sprzedać.

I koniecznie pod każdy element jakieś stopy antywibracyjne i platformy, np. Pro Audio Bono. To będzie ogromna zmiana.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła