pl | en

Denon - kilka pytań II

Witam

Dziękuję za wszelkie porady i opinie! Panie Wojciechu, jeszcze dwa pytania dotyczące tego tematu.
Pierwsza sprawa dotyczy Pana opinii na temat "co lepsze" - dobre stereo czy kiepskie kino domowe?
Nawiązuje oczywiście do poniższego, konkretnego rozwiązania w którym jeden wzmacniacz obsługuje Blu-ray/DVD/SACD/CD, tuner SAT i np. gramofon analogowy. Myślałem o rozbudowaniu tego przyszłego zestawu stereo do DD 5.1 ale... w konkretnych warunkach mieszkaniowych tylne głośniki miałbym tuż za głową więc... odpuściłem na rzecz solidnego stereo. Czy słusznie?

Druga sprawa to polecane przez Pana kolumny. Znalazłem wśród nich kilku potencjalnych kandydatów.
Problem tylko w tym, że np. polecany Monitor Audio produkuje zarówno serię Platinum gdzie model Pl200 kosztuje 12 tys. zł jak i serię Bronze BX, w której model BX5 jest w cenie 1300 zł (za sztukę). Chciałbym doprecyzować, które serie polecał Pan konkretnie - domyślam się, że różnice jakościowe między wspomnianymi są spore:-))

W załączeniu przesyłam schemat (bardzo ogólny) projektowanego ustawienia. Wersja z kolumnami podłogowymi. Pracować będą one w wolnym polu, tzn. za nimi nie znajduje się jak widać ściana tylko dalsza część pokoju. Oczywiście wymagane będzie lekkie dogięcie w stronę słuchacza na kanapie.
Mebli obok kolumn będzie też troszkę więcej (będą wyższe) itd. To taki ogólny schemat. Poproszę o wszelkie Pana sugestie i porady w zakresie najlepszego doboru i ustawienia sprzętu (kolumn). Dodam tylko, że za kanapą jest już tylko ściana (bardzo blisko), która nie będzie jednak płaską przestrzenią - planuję na niej płytki kamienne, przez co powierzchnia stanie się nieregularna (jak zwykły kamień).
Pozdrawiam
KrzysztofWitam!

Stereo – TAK!!!!!!! To nie są warunki na wiele kanałów, a zresztą i tak zagra to z muzyką gorzej niż z systemem stereo.

Jeśli chodzi o kolumny, to nie wiem, jakie pieniądze chce pan wydać. Generalnie jednak celowałbym w kolumny podstawkowe – koło kolumn jest dość ciasno, jedna stoi blisko ściany, dlatego trzeba uniknąć wzbudzania się basu. Jeśli są takie możliwości, to najlepiej podstawki z serii Gold lub Platinum.

Ale proszę też posłuchać podstawek Dynaudio DM 2/7 – też będzie super.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła