pl | en

Jaki wzmacniacz zamiast NAD-a C320 BEE?

Witam!

Jakiś czas temu dokonałem zakupu kolumn Monitor Audio RX6, między innymi za Pana poradą, za którą bardzo dziękuję. Kolumny generalnie grają bardzo ładnie, z jednym wyjątkiem – wokale. Dokładnie problem tkwi w tym, że w tym zakresie za bardzo są wyeksponowane sybilanty. Poprzednie kolumny grały nieporównywalnie gorzej, ale nie było tak słyszalnych sybilantów (mowa o Dali Blue). Mój system to: Aram CD 17, IC Reason, NAD C320 BEE, Chord Silver Screen. Myślę, że najgorszym elementem systemu jest wzmacniacz.
W związku z powyższym proszę o poradę, na jaki wzmacniacz zmienić, aby pozbyć się ww. problemu (max 4 000 zł). Muzyka pop, rock, ale także poważna. Myślałem o Roksanie Kandy2, ale ten wzmacniacz ma tylko Decibel, który nie ma Monitor Audio – brak możliwości odsłuchu.

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Pozdrawiam
RafałWitam!

Znam te kolumny i ostatnie, o co mógłbym je oskarżyć, to podkreślone sybilanty - przyczyna musi leżeć gdzieś indziej. Wzmacniacz - oczywiście, warto wymienić, ale także CD na to się składa. Do 4000 jest kilka wzmacniaczy godnych uwagi. Przede wszystkim Music Hall a35.5 - świetna rzecz. Drugi to Cyrus 8 XP, który można potem wyposażyć o zewnętrzny zasilacz. Można by go wyposażyć też w wejście cyfrowe i od razu załatwić sprawę odtwarzacza.
W ten sam sposób można rozbudować wzmacniacz Heeda Obelisk - i myślę, że to w niego powinien pan celować, to naprawdę super urządzenie.

Pozdrawiam
Wojciech Pacuła