pl | en

Witam  Panie Wojtku!

Proszę o poradę w temacie ewentualnego doboru, konfiguracji sprzętu. Obecnie gram na Accuphase E-270, Naim CD5Xs + Flat Cap XS, Harbeth 30.1, całość spięta Harmonix EXQ, Harmonix X-DC 350, Hijiri HGP 10R, Artech (Areo do zródła, Cosmo do zasilacza).

Nie ukrywam, że powyższa konfiguracji jest dla mnie tą wymarzoną, ale jednak… Mam poczucie małego niedosytu w trakcie odsłuchu, jakby brakowało przysłowiowej kroki nad „i”. Nie wiem w którym kierunku mam poszukiwać, co zmienić, skonfigurować, może tak zostawić? Czuję jednak, że mogę więcej wyciągnąć z tego sprzętu, może dołożyć jakiś komponent, zamienić na inny?

Proszę o rade, pomysł  i wsparcie.

Pozdrawiam serdecznie 
Andrzej
Panie Andrzeju!

Pański system rzeczywiście wydaje się fajnie złożony i z tego, co widzę, chodziło w nim o rytm, dobry atak i przejrzystość, ale bez utraty ciepła. Myślę, że jeśli chciałby pan czegoś znacznie lepszego, trzeba by wymieniać po kolei wszystkie elementy, a i tak nie wiadomo, jak by to się zakończyło.

Dlatego zacząłbym od małych kroków. Nie pisze pan o elementach wokół systemu, a to one często decydują o owej „kropce”. Dla przykładu – czy CD stoi na platformie antywibracyjnej? Proszę jakąś wypróbować. Czy ma pan sensowną listwę zasilającą? Można wypróbować np. Oyaide. Nie znam tych kabli Artecha, tj. ich nie pamiętam, ale generalnie systemy lepiej spisują się, kiedy mają okablowanie tego samego producenta, więc może jednak Harmonix? Świetnie sprawdzają się także filtry głośnikowe firmy SPEC, jak również filtry EMI Verictum.

To wszystko rzeczy, które można wypróbować „obok” systemu. Warto!

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła