pl | en

Witam!

Chciałbym poradzić się odnośnie kabla głośnikowego. Mam już od dłuższego czasu skompletowany system oparty o napęd Mood D260, Lampizatora, Lavardina IT z głośnikami Magnepan 1.7.

Słucham praktycznie muzykę klasyczną od baroku do romantyzmu i skupiając się na muzyce orkiestrowej.
Kabel na którym obecnie mam wzmacniacz podłączony z Magnepanami to Oyaide Explorer V2. Postanowiłem, że końcu trzeba i to ogniwo poprawić.

Czego szukam: dźwięk wypełniony i dociążony na dolnej średnicy, miękki z zaokrąglonymi konturami a najlepiej pozbawiony konturów. Najbardziej przy słuchaniu przeszkadza mi górna średnica, której nie doświadczam podczas koncertów w filharmonii a słychać na grającym sprzęcie.

Na pierwszy strzał poszedł kabel Lavardina chwalony, że ładnie zgrywa się ze wzmacniaczem. Niestety górna średnica zabiła wszystko więc wróciłem do Oyaide. Kolejny kabel to Furutech Speakersflux. Jest lepiej ale w stosunku do taniego Oyaide balans tonalny poszedł trochę do góry co zasmuciło mnie, choć jest więcej szczegółów i na szczęście nie męczących, jest też ciekawa magia na koncertach barokowych gdzie dominuje obój barokowy mój ulubiony instrument.

Zastanawiam się czy jest na rynku kabel, który ma wręcz przygaszoną górną średnicę? Zna Pan może coś takiego? Mam możliwość jeszcze przesłuchania w dobrej cenie Tellurium Q Black Diamond i nie wiem czy jest sens ściągania go? Słyszałem, że nowa seria Purist Audio Design Neptune jest ciekawym kablem, a może ma Pan jakiegoś ukrytego faworyta?

Pozdrawiam i gratuluję ciągle wysokiego poziomu „High Fidelity”!!!
Zbyszek
Panie Zbyszku!

Moim ukrytym faworytem jest Acoustic Revive Triple-C, który jakiś czas temu testowałem. Tyle, że nie jest on ciepły, a tego właśnie pan szuka. Ale są na rynku kable tak grające, wystarczy posłuchać Supry, albo Mogami. Supra najpierw - to powinno być to, czego pan potrzebuje.

Ale, prawdę mówiąc w tym systemie eksponowana górna średnica nie powinna występować, Lavardin gra dokładnie odwrotnie. Może więc problem jest w niedostatecznym wytłumieniu pokoju) Magnepany podkreślają takie problemy),albo w niedoskonałym zasilaniu czy coś - ja bym szukał w tym kierunku. No i zawsze można wypróbować inny DAC.

Pozdrawiam
Wojtek Pacuła